Sreda, 23.11.2011.

19:35

Kup: Prošli Bolonja i Kijevo

Fudbaleri Bolonje i Kjeva plasirali su se u osminu finala Kupa Italije pošto su danas kao domaćini bili bolji od drugoligaških ekipa Krotonea i Modene.

U četvratak su na programu još tri utakmice. Fiorentina u Firenci dočekuje Empoli, Bari gostuje Đenoi, dok na Sardiniji Kaljari dočekuje Sijenu.

Bolonja je sa 4:2 (1:0) pobedila Krotone, dok je Kjevo sa ubedljivih 3:0 (2:0) eliminisao Modenu.

Bolonja je povelo golom Dijamanti sa bele tačke u 11. minutu, a golovima u trećem i četvrtom minutu drugog poluvremena stekla je nedostižnu prednost. Vantađiato je u 48. minutu postigao gol za 2:0, samo minut kasnije bilo je 3:0 posle gola Himenesa. Paponi postiže još jedan gol za domaći tim, a gosti su golovima Sansone i Đuriđa uspeli da rezultatski ublaže poraz.

Kaljari je golovima Uribea posle prvih 45 minuta vodio sa 2:0, a konačan rezultat u meču sa Modenom postavio je Paloši u 49. minutu.

Kup Italije:Bolonja – Krotone 4:2 (1:0)
Dijamanti 11(p), Vantađiato 48, Himenes 49, Paponi 65 – Sansone 71, Đurić 80(p)
Kijevo – Modena 3:0 (2:0)