Nedelja, 23.10.2011.

22:04

Briljantni Levante na čelu Primere

Fudbaleri Osasune, Levantea i Rajo Valjekana zabeležili su pobede u mečevima 9. kola Primere odigranim u nedelju, a tri utakmice završene su remijem.

Real Sosijedad i Hetafe u San Sebastijanu su igrali bez golova, a rezultatom 1:1 okončani su dueli Atletiko Madrid – Maljorka i Valensija – Atletik Bilbao.

U poslednjem meču kola Levante je dobio Viljareal na Madrigalu sa 3:0 i preuzeo je prvo mesto na tabeli ispred Real Madrida i Barselone.

Osasuna je već u prvom poluvremenu rešila pitanje pobednika – u periodu od 18. do 30. minuta Garsija, Ninjo i Nekunam dali su golove kojima je Saragosa nokautirana.

To je druga ligaška pobeda Pamplonaca ove sezone, a srpski fudbaler Dejan Lekić igrao je za domaće od 79. minuta. Ivana Obradovića nije bilo u timu Saragose.

Posle fantastičnog početka sezone, Betis posustaje i vezao je četvrti poraz. Bodove sa stadiona „Benito Viljamarin“ sada je odneo Rajo Valjekano, koji je do trijumfa došao u završnici meča – u 80. minutu Lasane Bangura dao je prvi gol, a Koke je iz penala potvrdio drugu pobedu gostije ove sezone.

Duško Tošić, koji je na pozajmici Betisu iz Crvene zvezde, nije bio ni na klupi tima iz Andaluzije.

Na „Visente Kalderonu“ Maljorka je već posle dva minuta vodila sa 1:0, pošto je Hemad postigao gol iz penala nakon što je Silvio igrao rukom u kaznenom prostoru.

Međutim, krajem prvog poluvremena Atletiko je prekinuo niz od tri meča bez datog gola, kada je Radamel Falkao realizovao jedanaesterac koji je sam iznudio.

Levante nastavlja sa briljantnim partijama – tim iz predgrađa Valensije ostvario je osmu ligašku pobedu savladavši u gostima Viljareal, učesnika Lige šampiona.

Huanlu, 31-godišnjak koji igra treću sezonu za Levante, u 16. minutu iskoristio je centaršut Valda u kontri i savladao je golmana domaćih Dijega Lopesa. Isti fudbaler je u završnici prvog poluvremena duplirao prednost gostiju nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Arune Konea.

Upravo je 27-godišnji napadač iz Obale Slonovače rešio pitanje pobednika, kada je u 58. minutu iskoristio dodavanje Barkera u prazni prostor i zatresao mrežu Viljareala za konačnih 3:0 i nastavak sjajne serije Levantea.