Nedelja, 23.10.2011.

20:01

BL: Izgubili Bajern i Bajer

Fudbaleri Hanovera pobedili su Bajern sa 2:1 u desetom kolu Bundeslige i tako su naneli Bavarcima drugi ovogodišnji poraz.

U drugom meču dana Šalke je savladao Bajer Leverkuzen u gostima sa 1:0, a odlučujući pogodak dao je Džeferson Farfan u 82. minutu.

Hanover je na svom stadionu došao u vođstvo golom Abdulajea iz penala, početkom drugog poluvremena Luis Gustavo postigao je autogol, a počasni gol za tim iz Minhena postigao je David Alaba.

Na AWD Areni u Hanoveru viđena je odlična utakmica – minut pre vodećeg gola domaćih Toni Kros pogodio je stativu, ali potom Filip Lam napravio veliku glupost oborivši u šesnaestercu Stivena Čerundola.

Siguran izvođač penala bio je Abdulaje u 22. minutu, a nedugo zatim Džerom Boateng dobio je direktni crveni karton.

Početkom drugog poluvremena Hanover je uz mnogo sreće duplirao prednost – Kristijan Pander je šutirao, lopta je pogodila Luisa Gustava i promenila pravac, pa golman Manuel Nojer nije imao šanse da je stigne.

U 63. minutu Čerundolo je dobio crveni karton, a Bajern je posle brojnih napada stigao do gola u 83. minutu, kada je 19-godišnji David Alaba utrčao u kazneni prostor i plasirao loptu pored golmana Cilera.

Švajnštajger je na dva minuta do kraja pogodio stativu, Alaba je u poslednjem minutu šutirao pored gola, a na kraju Hanover uzeo sva tri boda.

Na Baj areni odlučujući gol postigao je Džeferson Farfan, koji je u kontri pretrčao maltene ceo teren i postigao pogodak za Šalke.