Ponedeljak, 17.10.2011.

23:28

Bjelsa vratio Bilbao u igru

Posle katastrofalnog početka sezone i samo jednog boda u prva četiri meča, Atletik Bilbao ostvario je drugu vezanu pobedu u Primeri.

Baskijci su u poslednjem meču 8. kola savladali ekipu Osasune sa 3:1, postigavši sva tri gola u poslednjih 15 minuta prvog poluvremena.

Srpski internacionalac Dejan Lekić nije bio ni na klupi ekipe iz Pamplone.

Bilbao je poveo preko Munaina u 30. posle dodavanja Fernanda Ljorentea. Porednost je duplirao Gabilondo 8. minuta kasnije, a u neposredno pre poluvremena pogodio je i Martines, posle centaršuta Iraole.

Osasuna je u nastavku, sa igračem manje, ublažila poraz golom Nakounama iz penala u 90. minutu. Strelac trećeg gola za Bilbao igrao je rukom u svom kaznenom.

Dolaskom na klupu Marsela Bjelse, Bilbao se posle sedam odigranih mečeva nalazi na 11. mestu na tabeli sa osam bodova, Osasuna je četiri pozicije niže sa 7, pošto ni peti uzastopni meč nije uspela da trijumfuje.