Utorak, 11.10.2011.

16:43

U21: Novi remi Srbije

Mlada reprezentacija Srbije igrala je bez golova (0:0) protiv Danske u Kragujevcu, u četvrtom meču grupe 4 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2013. godine.

Srbija je tako posle dve startne pobede ostvarila i drugi remi, pa je lider grupe sa osam osvojenih bodova.

Danska je posle dva trijumfa prvi put remizirala, te je druga na tabeli sa dobom manje, uz gol razliku 7:0.

Pred nešto više od dve hiljade gladalaca na stadionu "Čika Dača" naši momci su tokom svih devedeset minuta bili bolji rival, ali nažalost nijednu šansu nisu uspeli da realizuju.

Najbolje prilke imali su Luka Milunović u prvom i Darko Lazović u drugom poluvremenu, ali su golman Feste i njegova odbrana i na trećem uzastopnom meču ostali nesavladani.

Sledeći meč u kvalifikacijama, ekipa Aleksandra Jankovića igra 15. novembra u gostima protiv Severne Irske.

U21 Srbija: Aleksić, Miljković, Nastasić, Mladenović, Medojević, Milunović (Marković 62’), Ignjovski, Lazović, Gudelj, Šćepović (Despotović 55’), Đuričić

U21 Danska: Feste, Nilsen (Hansen 63'), Okore, Vestergard, Oauridsen, Dilejni, Larsen, Albek, Helenius (Vihman 76'), Falk, Laudrup (Mekienok 86')

1. Srbija 4 2 2 0 7:2 8
2. Danska 3 2 1 0 7:0 7
3. Severna Irska 4 1 1 2 4:4 4
4. Makedonija 1 0 1 0 1:1 1
5. Farska Ostrva 4 0 1 3 1:13 1