Sreda, 21.09.2011.

22:04

Opet kiks Reala, remi u derbiju

Fudbaleri Reala kao gosti nisu uspeli da pobede Rasing u Santanderu u petom kolu Primere. U derbiju kola Valensija i Barselona podelile su bodove, bilo je 2:2.

Meč u kome nije bilo previše prilika završen je 0:0, pa je Real nakon poraza od Levantea, u još jednoj „maloj“ utakmici izgubio korak za Barselonom, koja je u derbiju kola odigrala na Mestalji 2:2 sa Valensijom.

Real je dobro počeo sezonu, ali je sve lošiji, a gradski rival Atletiko je upravo suprotno, sve bolji. Vreme adaptacije Arde Turana, Falkaa...očigledno je prošlo, „jorgandžije“ su sa 4:0 pobedile Sporting Hihon, a Radamel Falkao ne posustaje, postigao je 2 gola na ovoj utakmici.

Skupa ekipa Malage je sa 1:0 pobedila Atletik Bilbao, golom Santija Kazorle u 62.minutu, dok je Levante pokazao da se nije „zaneo“ pobedom nad Realom, već je u samo 3-4 dana „vezao“ dve pobede nad Madridjanima. Ovoga puta pobedjen je Rajo sa 2:1, u Madridu, golovima Valda i Baljesterosa. Jedini gol za „Rajo“ postigao je Tamudo u 72.minutu, ali je pre toga promašio penal za svoj tim.

U derbiju kola, očekivano, na prepunoj "Mestalji" viđena je dobra utakmica i podela bodova. "Barsa" je dva puta stizala vođstvo domaćeg tima. Valensija je povela autoglom Abidala u 12.minutu. Samo 2 minuta kasnije izjednačio je Pedro, a domaći nakon odlične akcije po levoj strani i klizanja Abidala, stižu do gola, preko Hernandeza u 23.minutu. Konačnih 2:2 postavio je Sesk fabregas u 77.minutu, a Valensija je dočekala kraj meča sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Alba, ali u poslednjim trenucima meča...