Ponedeljak, 22.08.2011.

23:00

PL: Velbek vodio Junajted do pobede

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Totenhem sa 3:0 u poslednjoj utakmici drugog kola engleske Premijer lige.

Heroj meča bio je 20-godišnji Dani Velbek, koji je dao vodeći gol u 61. minutu, potom je maestralno asistirao Andersonu za drugi, a trijumf je potvrdio Runi u finišu.

Nemanja Vidić ne konkuriše za tim zbog povrede, a za Totenhem nije igrao Modrić, koji je frustriran jer uprava ne želi da ga pusti da pređe u Čelsi.

Totenhem je počeo utakmicu za nijansu defanzivnije nego što se očekivalo i domaći su od samog starta bili superiorni na sredini terena. Prvu solidnu priliku za Junajted propustio je Runi u trećem minutu, a nedugo zatim veteran Bred Fridel odbranio je sasvim dobar udarac Toma Kleverlija.

Ekipa Aleksa Fergusona imala je blagu inicijativu, a sledeća šansa propuštena je u 25. minutu, kada je Jang posle centaršuta Runija glavom šutirao preko prečke.

Do kraja poluvremena ’Pevci’ su zapretili preko Van der Varta i to je bilo sve u prilično nesadržajnom prvom poluvremenu.

Totenhem je nešto otvorenije zaigrao u drugom delu igre, isticao se Van der Vart, a Lenon je pogrešnom odlukom upropastio izglednu šansu.

’Crveni đavoli’ nisu odustajali od napada, Jang je ponovo pokazao da je Ferguson ’pogodio’ kada ga je doveo iz Aston vile, a u 61. minutu domaći stižu do prednosti – Kleverli je centrirao sa desne strane, štoperi Kabul i Doson bili su očajno postavljeni, a Dani Velbek je sjajno skočio i trzajem glavom poslao loptu u desni ugao (1:0).

Ispostavilo se da je to bio prelomni momenat meča – u narednih 15-ak minuta Junajted je bio nadmoćan, gosti su retko imali loptu u svom posedu, a nove šanse propustili su Runi (dve) i Velbek.

U 75. minutu branilac titule je divnom akcijom duplirao vođstvo – Runi je dodao za Velbeka, on je sa puno osećaja petom dodao do Andersona, koji je natrčao i zakucao loptu u mrežu (2:0).

Posle toga je Defo pogodio stativu nakon nesigurne intervencije golmana De Hee, ali to je bila jedina šansa za Tot’ham do kraja meča. Junajted je uspeo da postigne još jedan gol – Gigs je desnom nogom ubacio loptu, a Vejn Runi je glavom sproveo loptu u gol.

Srpski reprezentativac Nemanja Vidić nije u kombinaciji za tim zbog povrede, a za Totenhem nije igrao Luka Modrić, koji je frustriran jer uprava ne želi da ga pusti da pređe u Čelsi.

’Crveni đavoli’ tako su se pridružili Mančester sitiju i Vulverhemptonu, koji su takođe zabeležili po dve pobede.