Nedelja, 14.08.2011.

17:36

JSL: Debakl Zvezde u Subotici

Fudbaleri Spartaka pobedili su Crvenu zvezdu sa 2:0, u meču prvog kola Jelen Superlige.

Zvezda je tako nastavila lošu tradiciju pošto je u poslednjih 11 sezona u prvom kolu slavila samo jednom.

U preostala dva duela prve runde Rad je na Banjici bio ubedljiv protiv Metalca – 3:0, dok je čačanski Borac slavio u Ivanjici protiv Javora sa 2:0.

Na duelu u Subotici Spartak je odigrao veoma dobro, agresivno, Zvezda jako loše, ali su oba gola domaćina postignuta iz najblaže rečeno sumnjivih situacija. Kod prvog prekršaj Kovačevića bio je, čini se, van kaznenog prostora, a drugom golu prethodio je sumnjiv faul Dimitrijevića. Ipak, Spartak je odigrao veoma hrabro, Zoran Njeguš je odlično sporemio tim i što se toga tiče nadigrao je Roberta Prosinečkog.

Prvi gol za Spratak postigao je Torbica u 26. minutu iz penala, a drugi Vidak Bratić u 52. iz slobodnog udarca. Oba tima meč su završila sa desetoricom. Mijailović je u 67. minutu dobio direktan crveni zbog preoštrog starta, a desetak minuta pre kraja zbog drugog žutog kartona isključen je i Vidak Bratić.

Duel u Subotici pred nešto manje od 10 hiljada gledalaca je počeo ofanzivom Zvezde koja je prvi udarac ka golu rivala imala u šestom minutu. Pokušao je Tošić posle dodavanja Lazovića, ali slabo.

Nije se međutim ni domaćin opredelio samo na odbranu i kontre. U nekoliko situacija pokušao je Mirić, a već u 14. minutu viđena je i prva izmena. Povredio se Siniša Stevanović, a zamenio ga je Fahrudin Đurđević.

Međutim, u 26. minutu Spartak je poveo. Gol je iz penala postigao Torbica, a najstrožu kaznu skrivio je Nenad Kovačević nakon velike greške. Čini se ipak da je Zvezdin kapiten faul napravio van šesnaesterca. Zvezda je u nastavku prvog dela igrala slabo, slično kao u Letoniji protiv Ventspilsa, a inspirisani domaćin igrao je vroma borbeno. čekajući greške rivala.

Veliku priliku za izjednačenje imao je Kaluđerović u 38. minutu. Dobio je loptu od Mikića, ali je u idealnoj poziciji sa sedam metara uspeo da promaši celu loptu. Minut pred poluvreme Mirić je imao dobru šansu da duplira prednost. Izbegao je ofsajd zamku, ali je loše zahvatio loptu, prilika je propala i posle prvog dela domaćin je vodio sa 1:0.

Početkom drugog dela Zvezda je krenula još ofanzivnije, ali nije imala ideju u napadu. Sa druge strane, domaćin je igrao veoma agresivno i u 52. minutu je postigao i drugi gol. Strelac je bio bivši igrač Zvezde Bratić posle koji je posle sumnjivog prekršaja koji je napravio Dimitrijević savladao golmana Bajkovića.

Odmah nakon drugog gola Spartaka Prosinečki je napravio prvu izmenu. Indisponiranog Vešovića zamenio je Ćosić, a Lazović se prebacio na krilo. Veliku priliku da smanji imao je Kaluđerović posle sat vremena igre. Odgrao jd dupli pas sa Borhom, izašao je sam ispred golmana domaćina, ali je promašio čitav gol.

U 67. minutu pobednik je i definitivno odlučen jer je Zvezda ostala sa desetoricom na terenu. Isključen je Mijailović zbog neopreznog starta nad Noskovićem. Svemu je prethodio loš pas Milana Vilotića.

Nakon isklučenja Mijailovića Zvezdina igra se potpuno raspala, a u 73. minutu Simović je nakon kornera mogao lako da postigne i treći gol, ali je glavom pogodio prečku. Deset minuta pre kraja ekipe su brojčano izjednačene, pošto je strelac drugog gola Vidak Bratić zbog drugog žutog kartona morao van terena.

Do kraja se ipak nije dogodilo ništa zanimljivo iako je meč zbog brojnih prekida produžen za šest minuta.

SPARTAK: Aleksić - Stevanović, Otašević, Bratić, Joksimović - Simović, Milanković, Torbica - Puškarić, Mirić - Despotović.
CRVENA ZVEZDA: Bajković - Mikić - Mijailović, Vilotić, Tošić - Kovačević, Lazović, Dimitrijević- Vešović, Borha, Kaluđerović.