Sreda, 13.07.2011.

23:34

Japanke na SAD za titulu prvaka

Fudbalske reprezentacije Sjedinjenih Američkih Država i Japana igraće u nedelju u finalu Svetskog prvenstva za žene u Nemačkoj.

Finale će se igrati u nedelju u Frankfurtu, a dan ranije u Zinshajmu je meč za treće mesto.

Fudbalerke iz SAD su u polufinalu bile bolje od Francuske sa 3:1, dok je Japan istim rezultatom pobedio Švedsku.

Najzaslužnija za pobedu Japana bila je Nahomi Kavasumi, koja je postigla dva pogotka, a jedan gol dala je Homare Sava. Tako su Japanke preokrenule nakon što je Švedska povela u desetom minutu pogotkom Džozefin Okvist. Meč je pratilo više od 45 hiljada gledalaca.

SAD su povele u duelu sa Francuskom golom Lore Čejni u devetom minutu, a izjednačila je Sonja Bompastor u 55. minutu. Ipak, favorizovane Amerikanke do kraja su ostvarile trijumf pogocima Ebi Vembah i Aleks Morgan.

Amerikanke će pokušati da dođu do trećeg zlata na svetskim prvenstvima, čime bi postale rekorderke, pošto trenutno zajedno sa Nemačkom imaju po dve titule.

Japanke nikada nisu igrale u finalu Svetskog prvenstva.