Četvrtak, 07.07.2011.

23:42

LE: Kraj za Zetu i Budućnost

Širom Evrope igrani su revanš mečevi prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a predstavnik Srbije beogradski Rad je zabeležio i drugu pobedu protiv Tre Penea.

Crnogorski klubovi Budućnost i Zeta su, i pored identičnih pobeda (2:1) protiv Fljamuratarija i Spartaka iz Trnave, završili takmičenje već posle prvog kola.

Budućnost je gubila na poluvremnu protiv Fljamurtarija koji je poveo golom Šehaja, a onda je Dragan Bošković postigao dva gola za šest minuta i preokrenuo rezultat na 2:1

Ipak fudbaleri Budućnosti do kraja meča nisu uspeli da postignu još jedan gol neophodan za produžetke, pošto je albanski klub u prvom meču u Podgorici pobedio sa 3:1.

Zeta iz golubovaca je u Trnavi izgubila sa 3:0, ali je u Nikšići golovima Dabića u 79. minutu i Novovića dva minuta kasnije bila na korak od pobede dovoljne za produžetke. Ipak slovačka ekipa je postigla gol u sudijskoj nadohnadi pa je meč završen rezultatom 2:1.

Ljubljanska Olimpija je sa ubedljivih 3:0 pobedila Široki Brijeg, dok je Fulam na Islandu odigrao meč bez golova.