Sreda, 25.05.2011.

17:12

JSL: Strepe Hajduk i Inđija

Fudbaleri Partizana su rekordni treći put odbranili titulu i stigli do 23. trofeja nacionalnog šampiona!

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

"Crno-beli" su kolo pre kraja JSL protiv Metalca sa 1:1 osvojili neophodan bod i tako nastavili dominaciju u srpskom fudbalu.

Hajduk je remijem sa Čukaričkim (1:1) stigao na korak od opstanka jer zahvaljujući minimalnom porazu Inđije od Slobode ima tri boda više od rivala. Crvena zvezda igrala je 2:2 sa Spartakom, Rad je savladao BSK 1:0, Jagodina i Borac su igrali 1:1, a golova nije bilo u Ivanjici i Smederevu.

Partizanu je bio neophodan samo jedan bod iz Čačka za novu, četvrtu uzastopnu titulu, i njega je osvojio. "Crno-beli" su igrali strašan presing do 51. minuta, imali loptu i 80% u posedu, a onda je konačno Stefan Babović posle centaršuta Nemanje Tomića glavom potvrdio titulu. Šampion je tada smanjio pritisak pa je u u 74. minutu Metalac izjednačio preko Misdongarda Betolingara.

Zvezda je pred oko 5.000 navijača dočekala subotički Spartak i izazvala zvižduke svojih navijača na poluvremenu. Nije bilo golova u prvih 45 minuta, a monotona igra obeležila je duel dva tima. Ipak, već na startu drugog poluvremena rezervista Spartaka Nosković je doneo prednost gostima, ali je Zvezda preko Kaluđerovića u 65. i autogolom Antonića u 83. minutu preokrenula rezultat. Ipak, radost "crveno-belih" je kratko trajal jer je samo dva minuta kasnije Nosković ponovo savladao Bajkovića za konačnih 2:2. Zvezda će u poseldnjem kolu u direktnom duelu sa Vojvodinom odlučivati od drugom mestu na tabeli. Ekipi Roberta Prosinečkog biće dovoljan i remi.

U prvom poluvremenu postignuta su samo dva gola, oba na Banovom Brdu gde su Popović i Dukić postavili konačan rezultat za samo 15 minuta. Hajduk je kranuo na pobedu jer mu je ona garantovala opstanak, pa je i postigao prvi pogodak u 29. kolu. Posle slobodnog udarca u devetom minutu, Dukić je bio najviši u skoku, nadvisio je Stanojevića, te glavom savladao golmana Šćekića. Međutim, samo nekoliko minuta kasnije novi prvoligaš je izjednačio rezultat. U kaznenom prostoru srušen je Krčmarević, a penale je realizovao Popović.

Sa golovima "večitih" počele su da se tresu mreže i na drugim terenima u drugom poluvrmenu, pa je tako povela i Jagodina golom Đilasa u 55. minutu protiv Borca. Desetak minuta kasnije gosti iz Čačka su uspeli da izjednače preko Višnjića. Ovim rezultatom završen je i meč.

U 66. minutu Rad je poveo protiv BSK-a na Karaburmi i kako se ispostavilo slavio minimalnim rezultatom. Kojić se izborio za jednu skoro izgubljenu loptu i na kraju postigao gol za prednost "građevinara" koji na ovom meču igraju bez dosadašnjeg šefa stručnog štaba Marka Nikolića koji je podneo ostavku u ponedeljak.

Neverovatan duel odigrali su Sloboda i Inđija. Gosti su morali da pobede da bi održali nadu za opstanak, a imali tri stopostotne šanse du polovine drugog dela. Međutim, briljirao je sjajni golman domaćih Darko Božović. U 74. minutu Užičani su kaznili rivala pošto je Kovačević realizovao penal. Vrlo brzo i Inđija je dobila najstrožu kaznu, ali je ponovo briljirao Božović koji je odbranio ponovljen udarac sa "bele tačke".