Subota, 07.05.2011.

14:58

JSL: Nula na Karaburmi

Fudbaleri OFK Beograda i Crvene zvezde odigrali su na Karaburmi nerešeno 0:0, u derbiju 26. kola Jelen Superlige.

Ovim remijem Zvezda se prektično oprostila od borbe za titulu pošto sada ima pet bodova manje od vodećeg Partizana.

Sa druge strane, OFK Beograd je na osmoj poziciji sa 35 bodova.

Zvezda je bila znatno bolji rival od OFK Beograda na Karaburmi, ali je domaćin zahvaljujući odličnim odbranama golmana domaćih Bojana Šaranova uspeo da sačuva mrežu i osvoji bod.

U drugom poluvremenu viđeno je i enkoliko sumnjivih situacija, Zvezda je tražila penal u jednoj,a u drugoj je poništen gol Kaluđerovića zbog ofsajda.

Sjajnu priliku u finišu prvog dela imao je i OFK Beograd, ali je prečka u dva navrata zaustavila pokušaje domaćina.

Od početka meča Zvezda je imala veću inicijativu, imala je i nekoliko prilika preko Tošića, Kadua, a potom i Lazovića, ali nijedna nije bila izglednija.

I u nastavku prvog dela Zvezda je dominirala na Karaburmi, a najbolji priliku imala je u 29. minutu. Golman domaćih Bojan Šaranov sjajno je intervenisao u dva navrata i tako spasao siguran gol gostiju. Prvo je pokušao Slavko Perović, a nakon toga i Kristijan Borha.

OFK Beograd je tokom celog prvog poluvremena bio u podređenom položaju, ali je u 44. minutu prosto neshvatljivo kako nije poveo. Posle kornera sa desne strane lopta je pogodila sam rogalj Bajkovićevog gol, nakon toga je Petković pokušao glavom, a ovoga puta prečka je zasutavila gol domaćina.

Minut kasnije uzvratila je Zvezda posle odličnog prodora Duška Tošića sa leve strane. Borha je slabo šutirao, priliku je nakon toga dobio i Lazović, ali je njegov udarac lako zaustavio Šaranov.

U drugom poluvremenu OFK je zaigrao znatno bolje, ali je i pored toga Zvezda bila konstantno u napadu. Međutim, bilo je očigledno da ekipi Roberta Prosinečkog fali Brazilac Evandro, pošto crveno-beli nikako nisu mogli da povežu redove.

Imala je Zvezda i u nastavku nekoliko odličnih prilika, ali nije uspela da savlada Bojana Šaranova i ovim remijem se verovatno i definitvno oprostila od borbe za titulu.