Nedelja, 20.02.2011.

21:29

FA: Lejton Orijent šokirao Arsenal

Fudbaleri Lejton Orijenta izborili su reprizu petog kola FA kupa u duelu sa Arsenalom.

Arsenal je poveo na ‘Brizbejn roudu’ golom Rosickog u 53. minutu, ali je minut pre kraja konačan rezultat postavio Džonatan Teu.

U nedelju je odigran još jedan meč pete runde i jedna repriza četvrte. Bolton je obezbedio prolaz u četvrtfinale pobedivši Fulam u gostima sa 1:0, dok je Mančester siti na svom terenu, u reprizi četvrtog kola deklasirao Nots Kaunti sa 5:0.

Dvostruki strelac za domaćina bio je francuski veteran Patrik Vijera u 37. i 58. minutu. Strelac trećeg pogotka bio je Karlos Teves u 84. minutu, pet minuta kasnije precizan je bio i Edin Džeko, a u poslednjim trenucima utakmice mrežu je zatresao i Mika Ričards.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je dobro celu utakmicu za Siti.

Mančester siti će u osmini finala nacionalnog kupa dočekati Aston Vilu.

U duelu Fulama i Boltona presudio je samo jedan gol, koji je u 19. minutu postigao Ivan Klasnić.