Nedelja, 20.02.2011.

20:28

Primera: Mesi Barsin spasilac

Fudbaleri Viljareala kiksnuli su u 24. kolu španske Primere jer su na svom stadionu odigrali 1:1 sa poslednjeplasiranom Malagom.

Izvor: SO

Autor: SO

Iznenađenje je viđeno i u Pamploni gde je Osasuna deklasirala Espanjol 4:0, dok je Rasing u gostima dobio Hetafe 1:0.

Almerija i Deportivo remizirali su 1:1, dok je Sevilja dobila Erkules 1:0. U poslednjem meču dana Barselona je pobedila Atletik Bilbao sa 2:1, odlučujući gol dao je Mesi, a u ponedeljak igraju Real Sosijedad – Maljorka.

Pogotkom Rubena u 36. minutu Viljareal je vodio na Madrigalu, ali je vrlo značajan bod Malagi u borbi za opstanak doneo Fernandes golom u 82. minutu. ‘Žuta podmornica’ je tako propustila priliku da se izjednači po broju bodova sa Valensijom, koja je u subotu odigrala bez golova sa Sportingom iz Hihona.

Džavad Nekunam, 30-godišnji iranski fudbaler, postigao je prva dva gola u trijumfu Osasune nad Espanjolom, a pobedu su golovima potvrdili Lolo i Sorijano. Bivši fudbaler Crvene zvezde Dejan Lekić od 84. minuta je igrao za ekipu iz Pamplone koja je zabeležila šestu prvenstvenu pobedu.

Almerija je bila na pragu pobede nad Deportivom posle gola Piniljosa, ali je Aransubija u 90. minutu doneo bod timu iz La Korunje. Gol olduke za Rasing u duelu sa Hetafeom dao je Piniljos u 88. minutu iz penala. Sevilja je golom Ivana Rakitića na asistenciju Negreda savladala Erkules i zabeležila destu pobedu.

Kada je David Vilja na asistenciju Danija Alveša u četvrtom minutu postigao gol na Nou kampu, delovalo je da će Barselona lako izaći na kraj sa Atletik Bilbaom. Međutim, Baski su se dobro držali, a u 50. minutu Buskec je oborio Ljorentea u šesnaestercu, a sigurni izvođač penala bio je Iraola.

Nervoza je rasla u taboru Barselone, pogotovo kada je sudija propustio da svira jedanaesterac posle starta nad Mesijem, ali upravo je Argentinac u 78. minutu rešio utakmicu – ponovo su kombinovali Ćavi i Alveš, a Mesi je matirao nemoćnog golmana Iraisosa.