Nedelja, 20.02.2011.

18:02

Napoli ponovo drugi, preokret Đenoe

Fudbaleri Milana pobedili su Kjevo u Veroni sa 2:1, u 26. kolu italijenske Serije A i tako se učvrstili na čelu tabele.

Subotnje duele ipak je obeležila Đenoa koja je na svom terenu pobedila Romu sa 4:3 iako je gubila sa 3:0.

U ostalim odigranim duelima Juventus je razočarao izgubivši od Lečea 2:0, Lacio je dobio Bari sa 1:0, tri utakmice završene su bez pobednika, a Napoli je 'zatvorio' kolo pobedom nad Katanijom 1:0.

Kada je u 51. minutu Frančesko Toti postigao gol za vođstvo Rome od 3:0 delovalo je da će ’vučica’ lako do pobede. Prethodno su pogotke postigli Mekse i Burdiso. Međutim, samo minuta nakon gola Totija Rodrigo Palasio je smanjio na 3:1 i tako započeo neviđeni preokret domaćina.
Paloski je u 68. minutu postigao drugi gol, a Palasio je svojim drugim golom u 74. minutu izjednačio rezultat. Preokret je kompletiran četiri minuta pre kraja, a strelac je bio ponovo Paloski. Reprezentativac Srbije Boško Janković meč je presedeo na klupi.

Milan je do nove pobede stigao u Veroni, a golove su postigli Brazilci. U 25. minutu Robinjo je doveo ’crveno-crne’ do prednosti, ali je u 61. minutu izjednačio Fernandes. Osam minuta pre kraja izuzetno važan gol u borbi za titulu postigao je Alešandre Pato.

Novi poraz pretrpeo je Juventus, ovoga puta u Lečeu. Bufon je u 12. minutu dobio crveni karton i tako domaćinu znatno olakšao posao u nastavku. U 32. minutu Mesbah je postigao prvi gol, a u 48. minutu Bertolaci je postavio konačnih 2:0.

U poslednjem meču dana Napoli se trijumfom nad Katanijom na svom terenu vratio na drugo mesto na tabeli, a gol odluke postigao je 25-godišnji Kolumbijac Huan Kamiljo Suniga u 25. minutu.