Subota, 05.02.2011.

18:01

Ludnica na Ostrvu, 41 gol!

Najbolji fudbal igra se u Premijer ligi! 26. kolo ostaće zapisano u analima jer je na osam mečeva u subotu postignuto čak 41 gol!

Neverovatne stvari su se događale na svim terenima, ali je najveći šou bio na "Sent Džejms Parku". Arsenal je vodio 4:0, Njukasl je osvojio bod (4:4).

Osam golova bilo je u pobedi Evertona nad Blekpulom (5:3), sedam je postignuto u Viganu gde je gostovao Blekburn (4:3), Stouk je sa 3:2 pobedio Sanderlend, Siti je dobio VBA 3:0, Vila i Fulam su igrali 2:2, a Totenhem sa 2:1 dobio Bolton.

Kako je Arsenal krenuo na "Sent Džejms parku" izgledalo je da će Njukasl doživeti jedan od najtežih poraza u istoriji. Već u 42 sekundi Tio Volkot je iskoristio sjajn pas Andreja Aršavina za 1:0, da bi dva minuta kasnije Rus namestio još jedan gol jer je njegov centaršut iz slobodnog udarca glavo u gol pretvorio Đuru.

"Tobdžije" tu nisu stale već su u 10. minutu preko Van Persija poveli sa 3:0. Već tada su pojedini navijači "svraka" počeli da napuštaju teren, a njihovu uverenje da nemaju šta tu da traže potvrdio je Van Persi novim golom u 26. minutu.

Sa 4:0 Arsenal je otišao na pauzu i spremio se da rutinski meč privede kraju. Međutim, u 50. minutu Abu Dijabi dobija crveni karton i Njukasl kreće u ofanzivu. Izgledalo je da im igrač više neće mnogo pomoći, a onda je usledi "crno-beli" cunami u poslednjih 20 minuta.

U 69. minutu Džoi Barton je realizovao penal za 4:1, a samo šest minuta kasnije Leon Best se odlično snašao u kaznenom i smanjio prednost gostiju na dva gola. To je donelo samopouzdanje Njukaslu koji je žešće napadao, a onda je sedam minuta pre kraja sudija još jednom "pogurao" domaćina i svirao penal Košćelnom. Barton je ponovo bio precizan sa "kreča" i doneo triler.

Nije dugo trebalo "svrakama" da iskoriste pun nalet i poklon pa je ova minuta pre kraja fenomenalnim golom volej udarcem levom nogom Ismael Tiote uradio ono o čemu su domaći samo sanjali, izjednačio rezultat i doneo ogroman bod Njukaslu.

Ništa manje spektakularno nije bilo na drugim terenima, Luis Saha je dominirao na "Gudisonu" sa četiri gola u bitnom trijumfu Evertona nad Blekpulom 5:3, Robert Hut je sa dva gola u poslednjih sedam minuta doneo preokret Stouku protiv Sanderlenda (3:2). Het-trik je napravio Karlos Teves u trijumfu Mančester Sitija protiv Vest Bromviča sa 3:0.

U trci za titulu i mesto u Ligi šampiona ostao je i Totenhema zahvaljujući golu Nike Kranjčara u 90. minutu protiv Boltona. Prethodno su "Spursi" poveli preko Van der Varta koji je u 6. minutu iskoristio penal, a samo tri minute kasnije i promašio jedan. Veliko pojačanje Boltona biće Danijel Staridž koji je i na drugom meču otkako je došao na pozajmicu iz Čelsija postigao gol.

Neverovatan dan začinio je Vulverhempton koji je priredio novo iznenađenje nanevši Mančester junajtedu prvi poraz u sezoni u ligi.