Subota, 05.02.2011.

17:47

Keln šokirao Bajern, pao i Bajer

Iako je u petak remizirala sa Šalkeom, Borusija je povećala prednost u odnosu na rivale u Bundesligi posle poraza prvih pratilaca Bajera i Bajerna.

Bajern je vodio sa 2:0 u Klenu, ali je ostao bez bodova u drugom poluvremenu (3:2). Leverkuzen je minimalnim rezultatom poražen u Nirnbergu.

Hanover je istim rezultatom savladao Volfsburg, Hofenhajm je sa 3:2 savladao Kajzerslautern, dok su samo Majnc i Verder remizirali 1:1. Prvu pobedu u gostima ostvario je Štutgart sa 3:2 protiv Menhengladbaha.

Domaći timovi odnesi su skoro ceo "plen" u subotnjim mečevima u Bundesligi. Sa sjajnim rezultatima nastavio je Hanover koji je golom Pinta u petom minutu savladao Volfsburg i ostao u trci za vrh tabele. U ovom kolu bez bodova su ostali prvi pratioci Dortmunda, Bajern i Bajer.

Bavarci su imali dva gola prednosti na poluvremenu u Kelnu golovima Gomesa i Altintopa. Međutim, "jarčevi" su se razigrali u nastavku meča, u 55. su manjili rezultat golom Klemensa, a onda je u periodima od po deset minuta dva gola postigao Milivoje Novaković i preokrenuo rezultat.

Minimalan poraz u gostima doživeo je Leverkuzen. "Farmaceuti" su imali više loptu u posedu i više šuteva ka golu, ali ni jednom nisu pogodili okvir gola. Tako je pogodak Egleda pola sata pre kraja meča doneo tri boda Nirnbergu.

Majnc je ponovo treći na tabeli zahvaljujući bodu osvojenom protiv Verdera. Domaći tim bio je na korak od sva tri, ali je u poslednjim trenucima Klaudio Pizaro izjednačio za tim iz Bremena. Majnc je poveo preko Šurlea u 19. minutu.

Prvu gostujuću pobedu ostvario je Štutgart velikim preokretom u Menhengladbahu. Dorusija je golovima Dantea i De Kamarga za samo dva minuta stigla do 2:0, ali joj je to bilo nedovoljno za slavlje. U drugom poluvremenu u igru je ušao i Zdravko Kuzmanović, a u 51. minutu Pogrebnjak je smanjio rezultat. Samo pet minuta kasnije Harnik je izjednačio, a pobedu "Švabama" doneo je Dante. On je tri minute pre kraja meča napravio penal koji je realizovao Gebhart. Štutgart se vratio u borbu za opstanak, dok je Menhengladbah sve bliži "Cvajti".