Subota, 22.01.2011.

20:22

Harts zaustavio Rendžers

Seltik posle 23. kola šampionata Škotske ima dve utakmice više od gradskog rivala Rendžersa ali i prednost na tabeli od pet bodova.

Škotska Premijerliga i dalje je bitka dva kluba ali je ove sezone Harts sasvim ozbiljan konkurent u borbi za vrh.

'Srca' iz Edinburga dobila su derbi 23. kola rezultatom 1:0 a jedini gol postigao je Stiveson trinaest minuta pre kraja. Seltiku je jedan gol, Stouksa u 27. minutu, bio dovoljan za pobedu nad ekipom Aberdina.

Na šest utakmica postignuto je ukupno osam golova, a tri boda osvojio je i Madervel savladavši drugi klub iz Edinburga, Hibernijan.

rezultati: Seltik - Aberdin 1:0, Harts - Rendžers 1:0, Invernes Kaledonijan - Hamilton 1:1, Kilmarnok - Dandi Junajted 1:1, Madervel - Hibernijan 2:0, Sent Džonston - Sent Miren 0:0

U sledećem kolu, u sredu, derbi se igra na Seltik Parku gde gostuje Harts.

tabela: Seltik 52 (-1), Rendžers 47 (-3), Harts 45 (-2), Kilmarnok 32 (-1), Invernes Kaledonijan 29, Madervel 28 (-2), Dandi Junajted 25 (-5), Sent Džonston 23 (-3), Aberdin 20 (-2), Sent Miren 17 (-2), Hibernijan 16 (-2), Hamilton 13 (-3)