Subota, 22.01.2011.

17:59

Petarda Junajteda, dobio i Arsenal

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Birmingem sa 5:0, u 24. kolu engleske Premijer lige.

Izvor: AG

Autor: AG

U ostalim mečevima odigranim u subotu popodne pobedili su Liverpul, Arsenal, Fulam, Sandrlend i Aston Vila, a dva meča završena su nerešenim rezultatom.

Arsenal je uz het-tri Van Persija savladao Vigan sa 3:0, Liverpul je istim rezultatom slavio u Vulverhemptonu, a siguran je bio i Fulam kod kuće protiv Stouka (2:0).

Važnu pobedu u gostima ostvario je Sandrlend nad Blekpulom (2:1), a bez pobednika bilo je u duelima Everton – Vest Hem (2:2) i Njukasl – Totenhem (1:1).

U nedelju se sastaju Blekburn i Vest Bromvič, a u ponedeljak Bolton i Čelsi.

Tim Aleksa Fergusona još uvek je neporažen u Premijer ligi, a najzaslužniji za 13. pobedu u sezoni bio je Bugarin Dimitar Berbatov koji je postigao treći het-trik u sezoni. Birmingem nije imao šta da traži na Old Trafordu, pošto je domaćin pored pet golova promašio još barem toliko veoma dobrih prilika.

Berbatov je pogodio u drugom, 31. i 53. minutu, a preostala dva gola postigli su neumorni Rajan Gigs u 45. i Portugalac Nani u 76. minutu. Nemanja Vidić predovio je ponovo sa kapitenskom trakom Junajted, a ekipa nije primila gol iako su iz poslednje linije izostali standardni Ferdinand i Rafael. U sastavu Birmingema nije bilo nekadašnjeg saigrača Nemanje Vidića u Crvenoj zvezdi Nikole Žigića koji je meč presedeo na klupi.

Do prve pobede na novom poslu napokon je došao i Keni Dalgliš. Liverpul je savladao Vulverhempton u gostima sa 3:0, što je prva pobeda ’crvenih’ na gostovanju nakon pet vezanih poraza. Dva gola postigao je Fernando Tores (36. i 90. minut), a jedan Portugalac Raul Meireleš koji je u 50. minutu prelepim udarcem savladao golmana domaćina. Reprezentativac Srbije Nenad Milijaš odigrao je svih 90 minuta za poraženi sastav.

Sa odličnim igrama nastavio je Arsenal koji je sada neporažen na šest utakmica za redom. Protiv Vigana je u centru pažnje bio sve bolji Holanđanin Van Persi koji je postigao sva tri gola, a uz to je promašio i jedanaesterac. Vigan je duel završio sa desetoricom nakon što je Gari Koldvel isključen u 71. minutu zbog faula nad Fabregasom.

Blizu izuzetno važne pobede u brobi za opstanak bio je Vest Hem koji je dva puta vodio na Gudisonu protiv Evetona. Tim iz Londona poveo je golom Spektora u 26. minutu, izjednačio je Biljaletdinov 13 minuta pre kraja, a u poslednjih pet minuta viđena su još dva gola. Pikijon je u 85. ponovo doveo Vest Hem do prednosti, da bi Felaini u poslednjem minutu postavio konačnih 2:2.

Veoma zanimljivo bilo je i na ’Sent Džejms parku’ gde su Njukasl i Totenhem igrali 1:1. Domaćin je povedo preko Koloćinija u 59. minutu. Argentinac je tako proslavio rođendan i 100. meč za ’svrake’, a slavlje mu je pokvario Aron Lenon koji je u poslednjem minutu doneo bod ’pevcima’.

U poslednjem nedeljnom duelu Aston Vila je iznenadila Mančester siti i pobedila sa 1:0. Jedini gol postigao je sada već bivši igrač Sandrlenda Daren Bent koji je tokom nedelje za rekordnih 18 miliona funti stigao na 'Vila park'. U sastavu poražene ekipe svih 90 minuta odigrao je reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov koji je propustio nekoliko solidnih prilika.