Subota, 22.01.2011.

17:43

'Švabama' bod u Dortmundu

Lider Bundeslige Borusija Dortmund ni drugi put u polednja tri kola nije uspela da trijumfuje jer je bod u Dortmundu osvojio Štutgart.

Zdravko Kuzmanović asistirao je Pavelu Pogrebnjaku četiri minute pre kraja meča za remi 1:1 u 19. kolu. Ubedljiv trijumf ostvario je Bajern koji je sa 5:1 deklasirao Kajzerslautern.

Minimalne pobede u gostima ostvarili su Volfsburg u Majncu koji lagano tone, te Šalke u Hanoveru koji i dalje drugi. Pobednika nije bilo u Frajburgu gde je gostovao Nirnberg (1:1). Keln je sa 3:0 razbio Verder.

Borusija i dalje ima velikih 13 bodova prednosti ispred prvog pratioca, ali posle remija sa Štutgartom, Leverkuzen ima priliku da se pobedom približi na 11.

Tim iz Dortmunda poveo je na svom stadionu protiv "Švaba" u 43. minutu kada je Kevin Groskrojc proigrao Marija Gecea, a ovaj savladao Ulriha. Iako je Borusija bila opasnija na ovom meču i stvorila više šansi, nije uspela da ponovo stigne do gola, što su gosti iskoristili i preko Rusa Pogrebnjaka u finišu meča osvojili bitan bod u borbi za opstanak. Zdravko Kuzmanović je bio asistent protiv tima Nevena Subotića čija je odbrana primila gol na trećem uzastopnom meču.

Kolo je obeležio Bajern koji je "razbio" Kajzerslautern i stigao do trećeg mesta na tabeli. Bavarci su na "Alianc areni" poveli tek u finišu prvog poluvremena golom Arjena Robena koji je odigrao tek drugi meč u sezoni, a prvi put bio starter. Njemu je asistirao Tomas Miler koji je u 90. minutu postavio konačan rezultat 5:1. U međuvremenu, Mario Gomez je postigao het-trik za ubedljiv trijumf Bajerna, dok je jedini pogodak za goste postigao Jan Moravek.

Bitne trijumfe za beg iz donjeg dela tabele ostvarili su Šalke i Volfsburg. Veteran Raul Gonzales Blanko bio je jedini strelac u Hanoveru na teškom gostovanju Šalkea protiv drugoplasiranog tima lige. Raul je gol postigapo u 33. minutu i tako doneo četvrtu pobedu ekipi iz Golzenkirhena u poslednjih pet kola.

Šampion od pre dve sezone Volfsburg je takođe ostvario minimalan trijumf u gostima protiv ekipe iz vrha tabele. Majnc je četvrti put izgubio u poslednjih pet kola pa se lagano spušta ka sredini tabele. Jedini gol za "vukove" postigao je osam minuta pre kraja utakmice Danac Simon Kjer koji je navodno na meti Čelsija.