Utorak, 18.01.2011.

22:47

FA Kup: Kolarov presudio Lesteru

Premijerligaši Mančester Siti, Vulverhempton i Stouk plasirali su se u četvrtu rundu FA Kupa posle pobeda nad Lesterom i Donkasterom u ponovljenim mečevima.

Mančester siti je sa 4:2 savladao Lester koji je pružio snažan otpor i bio u igri sve do 90. minuta kada je sjajnim udarcem Aleksandar Kolarov rešio meč.

Vulvsi su sa druge strane deklasirali Donkaster sa 5:0, a Nenad Milijaš nije bio u protokolu za ovaj meč. Tek posle produžetaka Stouk Siti je eliminisao Kardif sa 2:0 golovima Džonatana Voltersa.

“Građani” su protiv ekipe iskusnog Svena Gorana Eriksona poveli u 15. minutu sjajnim golom Karlosa Teveza iskosa sa desne strane. Međutim, samo četiri minute kasnije Galager je izjednačio rezultat pogotkom sa penala.

Ipak, inicijativa Sitija se isplatila do kraja poluvremena, a u samo dva minuta strelci su bili Partik Vijera i Adam Džonson. U drugom delu Lester je zaigrao nešto ofanzivnije, a trenutak nepažnje Sitijevih štopera iskorstio je Dajer koji je smanjio rezultat u 83. minutu. Prethodno je Tevez propustio da iz penala reši meč. To je uradio u 90. minutu reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov koji je udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora posigao svoj prvi gol za tim iz Mančestera koji će u četvrtoj rundi gostovati Nots Kauntiju.

Problema na svom terenu nije imao Vulverhempton. “Vukovi” su već u petom minutu poveli 1:0, ali su do sledećeg pogotka ipak morali da čekaju skoro sat vremena. Tek u 61. minutu Mujangi Bia je duplirao vođstvo, a sve je rešio Dojl pet minuta kasnije. Debakl Donkastera potvrdili su Darvis i Džons koji su mrežu tresli u 74. i 90. minutu.

Vulverhempton će u sledećoj rundi igrati protiv Stouka koji je sa dva gola Džonatana Voltersa u produžecima na stadionu "Milenijum" obezbedio prolaz protiv velškog Kardif Sitija.