Nedelja, 09.01.2011.

17:31

Gol Ljajića, spektakl na "San Siru"

Adem Ljajić postigao je gol kojim je Fiorentina pobedila Brešu sa 3:2, iako je na 20 minuta pre kraja imala dva gola zaostatka.

Izvor: SO

Autor: SO

U ostalim mečevima 19. kola Serije A Milan i Udineze su odigrali nestvarni meč koji se završio rezultatom 4:4, a Inter je golovima Kambijasa dobio Kataniju 2:1.

Leče je napravilo iznenađenje slavivši u Rimu protiv Lacija 2:1, a istim rezultatom Kaljari je savladao Parmu. Bolonja je kao gost pobedila Bari (2:0), a u poslednjem meču kola Napoli je het-trikom Kavanija dobio Juventus.

Na mečevima Čezena – Đenoa i Kjevo – Palermo nije bilo golova.

Fiorentina je bila na pragu poraza na “Artemiju Frankiju”, pošto je Breša golovima Dijamantija i Kordove vodila 2:0 na poluvremenu. Nadu ‘violi’ doneo je Alberto Đilardino, koji je posle centaršuta Montoliva glavom savladao golmana Serenija.

U 86. minutu Santana je ‘naleteo’ na odbitak i sproveo loptu u mrežu za 2:2, a dva minuta kasnije dogodio se prelomni momenat – Adem Ljajić, koji je ušao u igru u 58. minutu, dobro je primio loptu posle dodavanja Đilardina i sjajnim udarcem pogodio gornji levi ugao.

Lacio proslavu 111 godina postojanja neće pamtiti po dobrom – prvo su navijači ‘nebeskoplavih’ izazvali nerede na ulicama Rima, a potom je ekipa izgubila na svom stadionu od Lečea.

Monotona predstava na “Olimpiku” dobila je dozu zanimljivosti tek pogotkom u 39. minutu – lopta je posle udarca Žede završila na stativi, ali se od leđa golmana Muslere odbila u gol.

Početkom drugog poluvremena lopta se posle gužve odbila do Stefana Maurija, koji je sa nekoliko metara sproveo u mrežu za izjednačenje, i to dan posle svog 31. rođendana. Ipak, Mauriju se do kraja nije posrećilo jer je Karlos Grosmuler posle centaršuta Vivesa doneo gostima sva tri boda.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim.

Inter je odigrao bledo na Siciliji, ali je ipak došao do tri boda. Taj ishod nije se mogao naslutiti u 71. minute, kada su domaći došli do vođstva – Dejan Stanković je sa gol-linije izbio udarac Maksija Lopesa, ali je Gomes natrčao i sa 5m zakucao loptu pod prečku.

Samo tri minuta kasnije Stanković idealno dodaje za Estebana Kambijasa, koji posle odličnog prijema šalje loptu iza leđa Anduhara.

U 79. minutu Argentinac izrasta u heroja – Maikon je ‘spoljnom’, u stilu Rikarda Kvarežme, centrirao sa desne strane, a Kambijaso je utrčao iz drugog plana i glavom postigao odlučujući gol za drugu pobedu Leonarda kao trenera Intera.

Antonio di Natale je svojim desetim golom u sezoni doveo Udineze u vođstvo na “San Siru” protiv Milana, ali je u završnici prvog dela igre izjednačio Alešandre Pato.

U 53. minutu Aleksis Sančes na asistenciju Isle donosi ‘zebrama’ novu prednost, a Di Natale posle dodavanja Inlera donosi gostima, činilo se, nedostižnih 3:1.

Ipak, u 78. minutu Benatia je nespretno zakačio loptu glavom is a 10-ak metar lobovao svog golmana Handanovića, a onda je Pato novim golom izjednačio na 3:3.

U 90. minutu Udineze je ponovo poveo golom Denisa posle kontranapada, ali je Ibrahimović u nadoknadi vremena spasao bod ‘roso-nerima’.

Bolonja je golovima Ekdala i Di Vaja slavila u Bariju, a 22-godišnji srpski vezista Ivan Radovanović presedeo je ceo meč na klupi.

Dobra vest za selektora Srbije Vladimir Petreovića stigla je iz Čezene – Boško Janković odigrao je 60 minuta u remiju Đenoe sa domaćom Čezenom. To je drugi meč koji je srpski reprezentativac odigrao posle oporavka od teške povrede kolena.

U poslednjem meču kola Juvenuts je doživeo drugi uzastopni poraz, a junak meča pod Vezuvom bio je 23-godišnji Edinson Kavani. Urugvajac je dao tri gola 'Staroj dami' i tako je stigao do deset pogodaka u Kalču ove sezone. Sva tri gola Kavani je postigao glavom, a asistenti su bili Mađo, Dosena i Hamšik.

Srpski reprezentativac Miloš Krasić odigrao je svih 90 minuta za tim iz Torina.