Subota, 01.01.2011.

18:38

Liverpul jedva, Arsenal ubedljiv

Mančester Junajted je slavio u Birmingemu protiv VBA, ali u narednih šest mečeva 21. kola Premijer lige pobedili su domaćini.

Izvor: SO

Autor: SO

Liverpul je golom Džoa Kola u finišu savladao Bolton 2:1, Mančester Siti je dobio Blekpul 1:0, dok je Stouk sa 2:0 pobedio Everton.

Totenhem je trijumfom od 1:0 nad Fulamom prestigao Čelsi na tabeli i sada je četvrti, dok je Sanderlend sa ubedljivih 3:0 nadigrao Blekburn. U derbiju začelja Vest Hem je dobio Vulvse 2:0, a u poslednjem meču dana Arsenal je pobedio Birmingem 3:0.

Geret Bejl nastavlja sa fantastičnim partijama ove sezone – brzonogi Velšanin je svojim šestim ligaškim golom ove sezone doneo Totenhemu vrlo vredan trijumf u londonskom derbiju sa Fulamom. Bejl je odlično reagovao posle slobodnog udarca Van der Varta i glavom je skrenuo loptu u mrežu u 42. minutu. Dovoljno za desetu pobedu ‘Pevaca’.

Mančester Siti se na svom terenu mučio sa Blekpulom, ali je do trijumfa došao golom Adama Džonsona u 34. minutu. Tejlor-Flečer nije na pravi način izbio loptu iz šesnaesterca posle kornera, Džonson se namestio na šut, posle kojeg je lopta od Stivena Krejnija završila u mreži.

Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov igrao je do 58. minuta za ‘Građane’, a Nenad Milijaš je do 87. minuta bio u sastavu Vulverhemptona. Ipak, srpski fudbaler sredine terena nije uspeo da spreči poraz svog tima od Vest Hema. Početkom drugog poluvremena Zubar je postigao autogol, a na desetak minuta do kraja Fredi Sirs je svojim prvim golom u dve godine potvrdio trijumf ‘čekićara’.

Liverpul je na poluvremenu gubio od Boltona posle gola Kevina Dejvisa, ali je Fernando Tores na asistenciju Džerarda izjednačio rezultatu 49. minutu. Pobedu ‘Crvenima’ u drugom minutu nadoknade doneo je Džo Kol, koji je sproveo loptu u mrežu nakon što je Maksi Rodriges dobio duel sa Elmanderom. Milan Jovanović nije bio ni na klupi Liverpula.

U poslednjem meču dana, baš kao i u prvom, slavio je gost. Arsenal je 'načeo' Birmingem pogotkom Robina van Persija iz slobodnog udarca u 13. minutu, mada je Holanđanin imao dosta sreće jer je lopta na putu do gola zakačila Lija Bojera i promenila smer. U 58. minutu Samir Nasri je preciznim udarcem duplirao prednost 'tobdžija', a osam minuta kasnije Džonson je autogolom postavio konačni rezultat.

Nikola Žigić igrao je za domaći tim od 69. minuta.