LE: Kavani u 90. za prolaz Napolija

U poslednjim mečevima grupa J, K i L Lige Evrope, prolaz dalje obezbedili su Sevilja i Napoli.

Izvor: MT

Autor: MT

Sevilja je u interesantnom meču odigrala 2:2 sa direktnim konkurentom Dortmundom, za koji je Neven Subotić postigao drugi pogodak.

Junak večeri bio je Edinson Kavani koji je pogotkom u 90. minutu odveo Napoli u narednu fazu takmičenja. Plasman su od ranije obezbedili PSŽ, Liverpul, kao i Porto i Bešiktaš koji su u sredu ostvarili nove pobede.

Grupa J: Gol Subotića nedovoljan za prolaz

U Grupi J, samo je Pari Sen-Žermen obezbedio prolaz pre poslednjeg kola, a za plasman dalje borili su se Sevilja i Dortmund u direktnom susretu. Ekipa Dortmunda je povela već u četvrtom minutu pogotkom Kagave, da bi domaći tim preokrenuo rezultat u samo četiri minuta, od 31. do 35. Strelci su bili Romarik i Kanute. Nadu gostima vratio je srpski reprezentativac Neven Subotić pogotkom u 49. minutu U naredna četiri minuta šanse su propustili Humels i Bender, a do kraja gosti su još nekoliko puta zapretili ali bez efekta. Subotić je zbog starta nad Zokorom zaradio i žuti karton. Sevilja je tako zauzela drugu poziciju iza Pari Sen-Žermena koji je igrao nerešeno 1:1 na gostovanju Karpatima.

Grupa J:
Karpati – Pari Sen-Žermen 1:1
(Fedetskij 45' – Lujindula 39')
Sevilja – Dortmund 2:2
(Romarik 31', Kanute 35' – Kagava 4', Subotić 49')

1. Pari Sen-Žermen 6 3 3 0 9:4 12
2. Sevilja 6 3 1 2 10:7 10
3. Dortmund 6 2 3 1 10:7 9
4. Karpati 6 0 1 5 4:15 1

Liverpul je pre poslednjeg kola imao obezbeđenu prvu poziciju u grupi K, tako da je menadžer Roj Hodžson izveo veoma izmešan sastav na teren, u kom se od starta našao i Milan Jovanović. Srpski fudbaler je imao prvu priliku na utakmici u osmom minutu, ali nije bio precizan. Jovanović je igrao do 73. minuta kada ga je zamenio Kajt, a meč je završen bez golova.

Napoli je na dramatičan način došao do prolaza u narednu rundu. Steaua, kojoj je odgovarao i remi, odolevala je do 90. minuta kada je Edinson Kavani postigao gol za veliko slavlje i pobedu Napolija. Par trenutaka kasnije domaća ekipa je ostala sa igračem manje pošto je Paolo Kanavaro isključen zbog drugog žutog kartona.

Grupa L: Porto i Bešiktaš potvrdili prolaz

Porto i Bešiktaš su potvrdili plasman u sledeću fazu pobedama u mečevima šestog kola Grupe L. Lider grupe Porto savladao je CSKA iz Sofije sa 3:1, dok je Bešiktaš bio bolji od Rapida sa 2:0.