Četvrtak, 09.12.2010.

10:48

Šampion Aperture u nedelju

Odluka o novom šampionu Argentine pašće u nedelju pred ponoć kada Estudiantes i Velez Sarsfild budu završili svoje utakmice poslednjeg, 19. kola Aperture.

Neizvesnost je ostala potpuna posle sinoćnjih mečeva 18. kola, pošto su i Estudiantes i Velez zabeležili pobede.

Estudiantes je na Monumental stadionu u Buenos Ajresu, pred oko 50.000 pristalica River Plate, deklasirao svog rivala sa 4:0, dok je Velez na svom terenu pobedio poslednjeplasiranog Urakana sa 2:0.

Estudiantes je tako sačuvao dva boda prednosti u odnosu na Velez, ali mu je za ukupan trijumf neophodna pobeda u poslednjem kolu pošto u slučaju istog broja bodova gol razlika ne igra nikakvu ulogu. Ukoliko se desi da Estudiantes osvoji samo bod a Velez sva tri, ta dva tima sastali bi se u baražu i u direktnom duelu odlučili o novom prvaku.

Protiv River Plate, koja je u poslednje četiri utakmice osvojila deset od mogućih 12 bodova, Estudiantes je demonstrirao vrhunski fudbal. Da suparniku neće ostaviti ni promil nade na eventualni uspeh, tim iz La Plate je nagovestio već u drugom minutu kada je poveo golom Leandra. Na isteku prvog poluvremena prednost je udvostručio Matias Sančes, da bi početkom nastavka Markos Roho doneo prednost svom timu od 3:0. Konačni rezultat utakmice postavio je Gabriel Merkado u 56. minutu.

Velez se protiv fenjeraša prvenstva mučio čitavo prvo poluvreme. Muke je prekratio Džonatan Kristaldo golovima u 52. i 84. minutu i produžio nadu svom timu do poslednjeg kola u kojem gostuje Rasing klubu. Estudiantes, pak, ima priliku da pred svojim navijačima proslavi titulu pošto će u poslednjoj rundi ugostiti Arsenal.