Subota, 04.12.2010.

13:49

JSL: Remi u derbiju, Partizan na +5

Fudbaleri Partizana pobedili su Slobodu na svom terenu sa 5:2, overili jesenju titulu i uvećali prednost ispred prvog pratioca Crvene zvezde.

U poslednjem kolu prvog dela Jelen Superlige, Zvezda je odigrala 2:2 sa Vovodinom u derbiju i omogućila večitom rivalu pet poena prednosti pred nastavak takmičenja na proleće.

U ostalim odigranim mečevima 15. kola pobede su ostvarili Javor, Smederevo, BSK, OFK Beograd, dok je jedan meč završen bez golova.

Javor je bio bolji od Rada u Ivanjici sa 2:1, a istim rezultatom Smederevo je pobedilo Inđiju, takođe kod kuće. BSK je na Karaburmi bio bolji od Borca sa 2:0, a OFK Beograd je takođe sa 2:0 savladao Čukarički na Banovom Brdu. Duel Metalac – Hajduk završen je nerešeno 1:1.

Utakmica u Humskoj je odlučena već na samom početku, pošto je Brazilac Kleo golovima u prvom i šestom minutu doveo crno-bele u vođstvo od 2:0. Radosav Petrović je u 13. minutu posle kornera Stefana Babovića svojim sedmim golom u prvenstvu povisio prednost crno-belih.

Babović se u 26. minutu i upisao u listu strelaca na dodavanje Ivice Ilieva. U 72. minutu Babović se revanširao asistencijom, a Iliev postigao i peti gol za Partizan, svoj osmi u Superligi. Osam golova postigao je i Kleo, pa su Iliev i on na čelu liste strelaca. Đuro Stevančević i Edin Ademović postigli su utešne pogotke za Slobodu.

Partizan sada ima 40 bodova, pet više od Crvene zvezde, koja je u derbiju kola u Beogradu ispustila dva gola prednosti protiv trećeplasirane Vojvodine. Sva četiri gola na "Marakani" postignuta su u drugom poluvremenu. Kaluđerović i Reljić su najavili sigurnu pobedu Zvezde pogotcima u 51. i 62. minutu, ali su Antvi i Oumaru u 73. i 80. doneli Voši veliki bod.

Uvertira za ovo kolo nije bila nimalo sportska, prvo zbog sporenja o menjanju domaćinstva Partizana i Slobode, pa promeni termina za susret Zvezde i Vojvodine, a zatim i zbog napada huligana na zaposlene u crveno-belom beogradskom klubu.

Rad je ostao na četvrtom mestu sa 28 bodova, uprkos porazu na gostovanju kod Javora u Ivanjici 1:2. Strelci za Javor bili su Obiora Odita i Igor Stojaković, dok je Branislav Jovanović samo ublažio poraz Rada. Javor je tako izbio na šesto mesto sa 23 boda.

Iza je sa dva boda zaostatka Smederevo, koje je, takodje sa 2:1 pobedilo Indjiju golovima Saše Rankovića i Branimira Kostića. Miloš Žeravica je sa dva gola doneo bodove OFK Beograd na gostovanju kod poslednjeplasiranog Čukaričkog 2:0, a istim rezultatom je i BSK
pobedio Borac iz Čačka.

Metalac i Hajduk su igrali nerešeno 1:1 u susretu dva kluba kojima uz Čukarički, jedini tim bez pobede u prvom delu sezone, najviše preti ispadanje iz Super lige.