Nedelja, 31.10.2010.

14:55

Zvezda pala u Kuli, Rad drugi

U poslednjim mečevima desetog kola Jelen Superlige Srbije, Crvena zvezda je poražena u Kuli od Hajduka sa 2:0, dok je Rad savladao Vojvodinu sa 1:0.

Strelci za Hajduk bili su Kovačević u 13. i Petrović u 86. minutu, dok je jedini pogodak na Banjici postigao Andrić u 51. minutu.

Ovim porazom Crvena zvezda je ostalana tri boda zaostatka u odnosu na Partizan, dok je Rad prestigao ’crveno-bele’ i sada je drugi sa 23 boda.

Hajduk i Zvezda su borbeno počeli utakmicu, sa mnogo šansi. Prvu ozbiljniju priliku imala je Zvezda, kada je Dejan Milovanović u devetom minutu iz slobodnog udarca pogodio desnu stativu.

Posle četiri minuta Hajduk je poveo. Novica Maksimović centrirao je u šesnaesterac Zvezde, loptu je zakačio jedan igrač domaćih, ona je došla do Kovačevića, kome nije bilo teško da pogodi mrežu Saše Stamenkovića.

Zvezda je posle toga pojačala napade, ali nije uspela da ugrozi gol domaćih. Pred kraj poluvremena Kaludjerović je bio u šansi, ali je šutirao pored gola.

Beogradski tim je sa napadima nastavio i u drugom poluvremenu, uglavnom preko Kaludjerovića, ali napadač crveno-belih nije mogao do gola.

Hajduk je mogao da duplira vodjstvo u 76. minutu, kada je Miloš Živanović izašao sam ispred golmana Stamenkovića, koji je uspeo da zakači loptu, nakon čega je fudbaler Zvezde Li Adi izbacio u polje.

U 83. minutu Hajduk je poveo sa 2:0 posle greške Zvezdinog golmana, koji je posle udarca Branka Pauljevića odbio loptu do Petrovića, a ovaj je poslao u praznu mrežu.

Tri minuta kasnije Milovanović je postigao gol za Zvezdu iz slobodnog udarca, ali je sudija poništio pogodak pošto nije dozvolio da se izvede udarac, jer je trebalo da bude obavljena izmena igrača.

U sledećem kolu Zvezda će na svom terenu igrati protiv OFK Beograda, dok će Hajduk gostovati u Jagodini.

1. Partizan 10 8 1 1 20:6 25
2. Rad 10 7 2 1 14:5 23
3. Crvena zvezda 10 7 1 2 13:5 22
4. Vojvodina 10 5 4 1 10:2 19
5. Sloboda PS 10 4 5 1 8:7 17
6. OFK Beograd 10 4 3 3 10:9 15
7. Spartak Zv 10 3 5 2 8:7 14
8. Smederevo 10 2 6 2 12:10 12