Utorak, 19.10.2010.

23:01

Arsenal bez milosti, Real rutinski

Fudbaleri Arsenala deklasirali su ukrajinski Šahtjor sa 5:1, u meču trećeg kola H grupe u Ligi šampiona.

Ekipa Arsena Vengera je tako zadržala stoprocentan učinak, dok je Šahtjor posle dve pobede prvi put izgubio.

U ostalim mečevima u grupama E, F, G i H, Real je u derbiju kompletnog trećeg kola rutinski pobedio Milan u Madridu sa 2:0. Najveće iznenađenje priredio je Bazel koji je slavio u Rimu protiv Rome sa 3:1.

Pobede na svom terenu ostvarili su Bajern, Marselj i Ajaks, dok je u ranije odigranom meču Čelsi pobedio Spartak u Moskvi sa 2:0.

Grupa E:

Roma – Bazel 1:3
Borielo 21 – Fraj 12, Inkom 43, Kabral 90
Bajern – Kluž 3:2
Kadu ag 32, Panin ag 37, Gomes 77 – Kadu 28, Kulio

U grupi E posle tri kola stvari stoje ovako – Bajern je praktično obezbedio plasman u osminu finala, dok će se za drugo i treće mesto potpuno ravnopravno nositi Kluž, Roma i Bazel.

Bajern je u dosta čudnoj utakmici u Minhenu uspeo da savlada Kluž i tako zabeleži i treću pobedu. Gosti iz Rumunije poveli su preko Kadua, ali je isti igrač i izjednačio pošto je četiri minuta kasnije postigao autogol. To međutim nije bio jedini autogol Kluža na meču, pošto je Panin u 37. minutu takođe savladao svog golmana za vođstvo Bajerna.

Bavarci su pobedu overili u 77. minutu kada je Gomes povećao na 3:1, a malu nadu gostima dao je Kulio četiri minuta pre kraja postavivši konačan rezultat meča.

U drugoj utakmici grupe viđeno je najveća iznenađenje. Bazel je protiv Rome poveo preko Fraja u 12. minutu, ali se tim Klaudija Ranijerija vratio devet minuta kasnije golom Marka Borijela. Ipak, verovatno i ključni detalj dogodio se dva minuta pred odmor kada je Inkom ponovo doveo goste do prednosti Roma u drugom delu nikako nije uspela da postigne gol, pa je za to kažnjena u poslednjem minutu kada je Kabral postigao i treći gol za Švajcarce.

Dijavara 49

Posle pobede u Moskvi Čelsi je napravio veliki korak ka osmini finala, a u drugom meču grupe Marselj je uspeo da dođe do prve pobede u Ligi šampiona. Tim Didijea Dešana je teškom mukom savladao slovačku Žilinu sa 1:0 golom Dijavare u 49. minutu.

Ronaldo 13, Ozil 14

Derbi trećeg kola igran je u Madridu gde je Real pokazao da postaje ozbiljan tim sa Murinjom. Madriđani su sav posao na Bernabeu odradili za samo dva minuta. Prvo je u 13.

Kristijano Ronaldo doveo Real do prednosti posle asistencije Ozila, da bi sjajni Nemac sam overio pobedu već u narednom minutu.

U drguom meču grupe viđena su tri gola i tri crevan kartona. Ajaks je na kraju slavio sa 2:1 protiv Oksera golovima De Zeuva i Suareza, dok je jedini strelac za Francuze bio Birsa u 57. minutu. Okser je meč završio sa devetoricom pošto su isključeni Olieh (85. minut) i Minjo (90. minut), ali su Francuzi imali igrača više skoro pola sata jer je iskusni Andre Ojer prvi zaradio crveni karton u 56. minutu.

Lima 35, Mateus 90

Arsenal je još jednom potvrdio da je ubedljivo najbolji tim u ’Partizanovoj’ grupi H. Tim Arsena Vengera deklasirao je veoma dobri Šahtjor sa 5:1, pa će tim sa ’Emirejtsa’ možda u poslednjem kolu biti i milostiv protiv ’crno-belih’ jer će tada sasvim sigurno već obezbediti prvo mesto u grupi.

Protiv Šahtjora golove za Arsenal su postigli Song, Nasri, Fabregas, Vilšir i Šamak, dok je jedini strelac za goste iz Donjecka bio nekadašnji fudbaler Arsenala Eduardo da Silva.

Arsenal 3 3 0 0 14:2 9
Šahtjor 3 2 0 1 5:5 6
Braga 3 1 0 2 2:9 3
Partizan 3 0 0 3 1:6 0