Utorak, 12.10.2010.

18:59

Remi Farana, pobeda Slovenije

Reprezentacije Farskih Ostrva i Severne Irske igrale su nerešeno 1:1, dok je Slovenija slavila minimalnim rezultatom u Estoniji.

Oba gola na meču u Torshavnu postignuta su u drugom poluvremenu. Farani su poveli su 60. minutu preko Holsta, a izjednačio je Laferti 16 minuta kasnije.

Slovenija je do druge pobede i sedmog boda stigla autogolom Andreja Sidorenka u 65. minutu utakmice. Duel Italije i Srbije u Đenovi prekinut je zbog divljanja srpskih navijača na "Marasiju".

Italija i Slovenija su lideri grupe sa po sedam bodova, Severna Irska osvojila je peti, Srbija i dalje ima četiri, dok su Farska Ostrva osvojili prvi u ovom ciklusu kvalifikacija.

Italija i Srbija sačekaće odluku UEFA o prekinutom meču. Duel bi moga biti nastavljen, ali je verovatna i mogućnost da utakmica bude regostrovana službenim rezultatom 3:0 sa Italiju. Sa druge strane, Italija je bila domaćin ovog duela pa bi i ona morala da bude sankcionisana.

Kasnije se igraju još dva meča u ovoj grupi. Od 20.30h Estonija u Talinu dočekuje Sloveniju, dok Srbija gostuje Italiji u Đenovi.