Nedelja, 26.09.2010.

22:56

Het-trik Krasića u pobedi Juventusa

Fudbaleri Juventusa savladali su Kaljari sa 4:2, u poslednjoj utakmici 5. kola italijanske Serije A.

Izvor: LB

Autor: LB

Srpski reprezentativac Miloš Krasić postigao je tri gola za 'staru damu' - u 13, 34. i 70. minutu, dok je treći pogodak delo Leonarda Bonućija.

Na drugoj strani, dvostruki strelac za Kaljari bio je Alesandro Matri, u 20. i 81. minutu. Juve se drugim trijumfom u sezoni probio na peto mesto na tabeli i trenutno ima sedam bodova. Na tabeli vodi aktuelni prvak Inter sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirani Lacio.

Slede Breša i Kjevo, koji su sakupili po 9 bodova.

Juventus je poveo u 13. minutu - posle slobodnog udarca, koji je sa desne strane izveo Pepe, i intervencije igrača Kaljarija lopta je vraćena na ivicu kaznenog prostora odakle Krasić majstorskim udarcem pogađa gol Kaljarija.

U 20. minutu gosti uspevaju da izjednače na 1:1, ali Krasić 14 minuta kasnije postiže svoj drugi gol na meču za novu prednost Juventusa od 2:1. Posle nešto duže akcije na levoj strani usledio je novi centaršut Pepea i sjajna reakcija Krasića, koji je na petercu bio brži od Alesandra Agostinija i u padu savladao golmana Agacija.

U nastavku meča fudbaleri Juventusa su postigli još dva gola, prvo je Bonući u 57. minutu povisio na 3:1, da bi Krasić u 70. kompletirao svoj het-trik za prednost ‘stare dame' od 4:1.Posle kornera i nove intervencije odbrane Kaljarija lopta ponovo dolasi do Krasića, koji uz malo sreće postiže svoj treći gol na meču. Nakon udarca srpskog fudbalera lopta je zakačila Astorija, koji je pokušao da izblokira taj šut, promenila pravac i prevarila golmana Kaljarija.

Konačnih 4:2 postavio je Matri u 81. minutu, svojim drugim golom na meču.