Utorak, 24.08.2010.

23:35

Braga preživela, Verder se izvukao

Hapoel Tel Aviv, Bazel, Braga, Verder i Partizan igraće u Ligi šampiona u sezoni 2010/2011.

Prvih pet revanš mečeva plejofa kvalifikacija doonelo je čak 20 golova u regularnih 90 minuta i još jedan na dva duela u kojima su igrani produžeci.

Hapoel je u 90. minutu izborio 1:1 protiv Salcburga i prošao dalje, Bazel je sa igračem više razbio Šerif u Tiraspolju sa 3:0, Braga je u šokantnom meču pobedila Sevilju sa 4:3, dok je Sampa pobedila 3:1, ali je Verder u produžetku stigao do LŠ.

Hapoel je prvi duel protiv Salcburga dobio sa 3:2 kao gost, ali su Austrijanci od 43. minuta vodili u Tel Avivu autogolom Da Silve. Uporni Izraelci su ipak uspeli da stignu do zasluženog gola i to u 90. minutu, a junak Hapoela postao je Zahavi.

Bazel je u Tiraspolju branio gol prednosti iz Švajcarske, ali Moldavci nisu uspeli da iskoristi prednost domaćeg terena. Imali su sve do 74. minuta aktivan rezultat, a onda je usledio potop. Prvo je Streler doneo gol gostima, a samo četiri minute kasnije Tarknišvili je rešio meč dobivši crveni karton. Sa igračem manje Šerif je primio još dva gola u poslednjih deset minuta, a strelac je bio Aleksandar Frej.

Najzanimljivije je bilo u Andaluziji. Braga je imala gol prednosti sa svog terena. Da nije slučajno pobedila u Portugalu, pokazala je u prvih sat vremena igre u Sevilji kada je preko Mateusa i Lime stigla do velikih 2:0.

Mnogi su pomislili da je to nedostižno, ali je samo dva minuta posle gola Lime Luis Fabijano smanjo na 2:1. Usledio je pritisak domaćih, da bi u 84. minutu Hesus Navas potpuno vratio svoj tim u igru. Međutim, u sledećih pet minuta Lima je postigao još dva gola i doneo svom timu istorijsku pobedu, pa je Kanute u finišu samo uspeo da ublaži poraz.

Jedan gol mnogo znači u fudbalu, a Nemci nisu poraženi dok se utakmica ne završi. To je po ko zna koji put potvrdila i utakmica između Sampdorije i Verdera. Nemci su u Bramenu do 90. minuta imali sjajnih 3:0 i skoro siguran prolaz u LŠ, a onda je u finišu Sampdorija postigla gol.

Deficit u dva gola uspela je da nadoknadi za samo 13 minuta revanša preko sjajnog tandema Kasano - Pacini. Pacini je doneo dva gola, a Kasano u 85. postigao treći. I tada su svi verovatno pomislili da je kraj, da Sampa ide dalje, ali je ovaj put Verder u 90. minutu postigao gol nade preko Rozenberga. U 100. minutu iskusni Peruanac Klaudio Pizaro je utišao "Luiđi Ferari“ i odveo Verder u prestižno takmičenje.