Utorak, 03.08.2010.

22:19

Hapoel i Anderleht rutinski prošli

Ekipe Hapoela iz Tel Aviva i belgijskog šampiona Anderlehta prve su obezbedile plasman u poslednju rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Posle minimalnog poraza u Kazahstanu, Hapoel je bio ubedljiv i sa 3:1 (3:0) savladao Aktobe u revanš meču. Srbin Ivan Perić bio je starter za goste.

Anderleht je još u Velsu stekao sigurnih 3:1, pa je u Briselu rutinski slavio protiv Nju Sejntsa sa 3:0. Bivši bek Partizana Nemanja Rnić igrao je svih 90. minuta.

Hapoel nije dozvolio da se dogodi senzacija pa je već posle 35. minuta imao sigurna tri gola prednosti. Izraelci su vrlo brzo anulirali prednost gostiju iz prvog meča jer je u 16. minutu Eran Zahavi savladao Sidelnjikova. Već u 31. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio Ben Sahar. Sve je bilo rešeno četiri minuta kasnije kada je Kalifa Elhađ Ba postigao autogol za 3:0 na poluvremenu. I u drugom delu meča domaći igrači su bili dominantni, ali su jedini gol postigli ipak fudbaleri Aktobea. Međutim, pogodak rezerviste Murta Tleševa došao je kasno jer je Kazahstancima bio potreban još jedan za plasman u sledeće kolo.

U drugom duelu bilo je još manje neizvesnosti. Anderleht je postigao tri gola u gostima u prvom meču, pa je pred svojim navijačima samo trebao da oprezno odradi 90 minuta. Gosti iz Velsa su ipak bili preslabi da bi ozbiljno ugrozili Belgijance, a sve je odlučeno već u 17. minutu kada je Tom De Šuter doveo domaće u prednost. U nastavku meča Anderleht je nastavio da napada rivala, ali su golovi stigli tek u drugom. Strelac prvog gola De Šuter napustio je igru u 60. minutu, a zamenio ga je talentovani 17-godišnjak Romelu Lukaku. Buduća zvezda svetskog fudbala najavio je fenomenalnu sezonu sa dva brza gola koja su donela ubedljivu pobedu njegovom timu. Prvi je postigao samo deset minuta pošto je ušao na teren, a sledeći već pet minuta kasnije.

Hapoel i Anderleht biće među nosiocima u sledećoj, odlučujućoj rundi kvalifikacija pa samim tim i potencijalni rivali Partizana u borbi za Ligu šampiona.