Subota, 31.07.2010.

20:54

Šalke - Bajern za trofej Superkupa

Fudbaleri Šalkea i Bajerna igraće u finalu nemačkog Superkupa u Gelzenkirhenu.

Šalke je u polufinalu pobedio Hamburg sa 2:1, a Bajern je do finala stigao boljim izvođenjem penala protiv Kelna (3:1).

Hamburg je protiv Šalkea u gostima poveo u šestom minutu golom sada već klegendarnog Ruda van Nistelroja, a Šalke je preokrenuo u samo tri minutua. Prvo je Edu izjednačio u 46. a već u 49. Džouns je postavio konačan rezultat.

Za sastav Hamburga ceo meč odigrao je reprezentativac Srbije Gojko Kačar, što dovoljno govor koliko trener Armin Fe računa na njega u anrednoj sezoni.

Sa druge strane, u domaćoj ekipi debitovao je bivši kapiten Reala Raul koji je zamenjen u 57. minutu. Finale je na prograsmu u nedelju od 16 i 30.