Sreda, 28.07.2010.

22:55

LŠ: Ivić umirio Amsterdam arenu

Pored duela Partizan – Helsinki, u sredu je širom Evrope odigrano još osam prvih utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Pored Partizana, najbliži plaasmanu u narednu rundu posle prvog meča je švajcarski Bazel koji je slavio u Mađarskoj protiv Debrecena sa 2:0.

Odličan rezultat ostvario je i solunski PAOK koji je golom Vladimira Ivića izvukao 1:1 protiv Ajaksa u Amsterdamu, kao i portugalska Braga koja je kod kuće ubedljivo pobedila Seltik – 3:0.

Zagrebački Dinamo odigrao je takođe 1:1 u Moldaviji protiv Šerifa, a najviše golova bilo je na duelu Jang Bojs – Fenerbahče koji je završen rezultatom 2:2.

Hrvatski Dinamo odlično je počeo duel u Moldaviji protiv Šerifa, i već u trećem minutu je posle odlične solo akcije Samira došao do prednosti. Konačan rezultat meča postavljen je već u 35. minutu kada je Erokin posle greške golmana Dinama Butine izjednačio. Domaći tim imao je u poslednjih pola sata i igrača više nakon isključenja Barbarića, ali je na kraju ipak ostalo 1:1.

Sjajan rezultat ostvario je PAOK koji je na Amsterdam areni odoleo Ajaksu. ‘Kopljanici’ su sjajno počeli utakmicu i poveli golom kapitena i najboljeg igrača ekipe Luisa Suaresa, ali je nekadašnji fudbaler Partizana Vladimir Ivić 18 minuta pre kraja doneo svom timu odličnih 1:1 pred revanš u Solunu.

Veoma zanimljivo bilo je u Švajcarskoj gde su igrali Jang bojs i Fenerbahče. Pomalo zaboravljeni Emre Belezoglu postigao je prvi gol na utakmici u petom minutu, ali je samo devet minuta kasnije izjednačio Dudar. Turci su na poluvremenu ipak imali prednost nakon pogotka Štoka u 42. minutu, a samo minut kasnije nada domaćinu ponovo je vraćena nakon što je Kazim Kazim dobio drugi žuti karton.

U drugom delu Jang Bojs je samo uspeo da izjednači golom Kostanca iz penala u 89. minutu, pa ipak treba očekivati da će u anredno kolo Fener.

Revanš mečevi trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraju se za nedelju dana.