Utorak, 20.07.2010.

22:24

LŠ: Dinamo izbegao senzaciju

Fudbaleri Kopera umalo su priredili senzaciju u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv Dinama iz Zagreba.

Šampion Slovenije je u revanšu pobedio sa 3:0 i bio samo na gol od sledeće runde, ali su “modri” ipak uspeli da sačuvaju prednosti iz prvog meča.

Plasman u treće kolo kvalifikacija ostvarili su kiparska Omonija, moldavski Šerif, Salcburg iz Austrije, TNS iz Velsa i bugarski Liteks.

Dinamo je pre sedam dana u Zagrebu pregazio Koper sa 5:1, iako su gosti poveli na Maksimiru. Međutim, debakl nije pokolebao Slovence koji su odlično odigrali u revanšu i poslednjih 15 minuta meča tražili gol za plasman u sledeću rundu.

Već u 11. minutu Handanagić je doneo prednost Koperu, ali je Dinamo u nastavku prvog dela uspeo da sačuva mrežu i najavio mirnu završnicu. U devetom minutu drugog dela Buberač donosi 2:0 za domaćima i tada počinje strepnja kod Hrvata.

Kada su pomislili da su se izvukli, najiskuniji u timu “modrih” Igor Bišćan pravi penal i zarađuje isključenje, a Brulc sa 11 metara najavljuje spektakularnu završnicu. Ipak, u Koprani do isteka 93. minuta nisu uspeli da postignu i taj četvrti gol iako su u 87. minutu pogodili stativu, pa će Dinamo u trećem kolu igrati sa Šerifom.

Šampion Moldavije takođe je izgubio na gostovanju, ali minimalna pobeda Dinama u Tirani nije bila dvoljna Albancima da nadoknade 3:1 iz Tiraspolja.

Kiparska Omonija je sa 2:0 rutinski obezbedila sledeću rundu protiv nejakog šampiona Makedonie Renove. Aloneftis i Leandro postigli su gol za tim iz Nikozije koji je na kraju prošao ukupnim rezultatom 5:0.

Poraz u revanšu doživeo je i Salcburg koji je izgubio od prvaka Farskih ostrva Torshavna 1:0, ali je u Austriji stekao pet golova prednosti tako da je samo odmarao igrače.

Jedini preokret u revanšu napravio je TNS iz Velsa koji je sa ubedljivih 4:0 nadoknadio minimalnu prednost irskog Bohemiansa. Već u 19. minutu Velšani su imali tri gola prednosti koju su rutinski održali do kraja.

Od učešća u Evropi oprostio se Rudar. Pljevljani su ostvarili odličan rezultat u prvom meču Loveču gde je Liteks pobedio sa samo 1:0, ali su Bugari u Podgorici razbili Crnogorce i sa 4:0 obezbedili treće kolo.

U sredu se igra preostalih 11 mečeva, među kojima je i duel Partizana sa Pjunikom u Jerevanu.