Subota, 12.06.2010.

22:32

SP: Kiks Engleza, pobeda Argentine

Drugog dana Svetskog prvenstva u fudbalu pobede su u grupi B zabeležile Južna Koreja i Argentina, dok su u grupi C Engleska i SAD remizirali 1:1

Englezi su poveli posle četiri minuta pogotkom Stivena Džerarda, ali su Amerikanci pre poluvremena izjednačili golom Dempsija uz veliku grešku golmana Roberta Grina.

Južna Koreja savladala je Grčku sa 2:0 golovima Jong-Su Li u sedmom i Đi-Sung Parka u 52. minutu, dok je Argentina dobila Nigeriju pogotkom Gabrijela Hajncea.

Tabela, grupa B:
1. Južna Koreja 1 1 0 0 2:0
2. Argentina 1 1 0 0 1:0
3. Nigerija 1 0 0 1 0:1
4. Grčka 1 0 0 1 0:2

Izveštaje sa sve tri utakmice, kao i brojne druge vesti i zanimljivosti, možete pročitati na našem specijalu posvećenom Svetskom prvenstvu,