Nedelja, 06.06.2010.

19:21

PLS: Ludi rasplet, Sevojno u eliti!

Pored Inđije u Jelen Superligu se iz Prve lige Srbije plasirala i ekipa Sevojno Pointa uz skandal u Lazarevcu.

U poslednjem kolu viđena je senzacija. Iako je bilo onih koji su tvrdili da Lazarevčani ne žele u viši rang pobeda Teleoptika, koji nije imao nikakvih ambicija, jeste neočekivana. Lazarevčani su je prihvatili teško, jedan gol ekipi Kolubare je poništen a meč nije završen. Pet minuta pre kraja, posle odluke sudije da ne prizna pogodak domaćinu, reakcija je bila burna, domaći igrači su izašli sa terena.

Tim Sevojna je svoj deo posla obavio ubedljivom pobedom nad kraljevačkom Slogom.

Niški Radnički nije uspeo da ostane u ligi i pored pobede u Novom Pazaru a u srpskoligaški rang odlaze, pored Sloge i Radničkog, i ČSK iz Čelareva i apatinska Mladost.

Rezultati 34. kola: Novi Pazar - Radnički Niš 1:2, Kolubara Lazarevac - Teleoptik 0:1, prekinuto u 85. minutu, Bežanija - Mladost Lučani 0:1, Banat Zrenjanin - Mladost Apatin 5:1, Proleter Novi Sad - ČSK Čelarevo 5:2, Radnički Sombor - Srem Sremska Mitrovica 1:1, Dinamo Vranje - Novi Sad 3:2, Sevojno - Sloga Kraljevo 4:1, Zemun - Inđija 1:1

Tabela: INĐIJA 60, SEVOJNO 59, Kolubara 56 (-1), Bežanija 54, Novi Sad 51, Teleoptik 47 (-1), Srem 47, Novi Pazar 46, Proleter 46, Radnički Sombor 45, Banat 45, Zemun (-2) 43, Dinamo 43, Mladost Lučani 42, RADNIČKI NIŠ 41, SLOGA KRALJEVO 39, ČSK PIVARA 32, MLADOST APATIN 28