Četvrtak, 20.05.2010.

08:31

Zvezda pobedila Legiju

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u finale turnira u Čikagu pošto su pobedili poljsku Legiju iz Varšave sa 1:0

Jedini gol na utakmici u Ilinoisu postigao je Miloš Trifunović u 73.minutu.

Crveno-beli će tako u subotu igrati za trofej na turniru sa Pari Sen Žermenom, koji je bio bolji od domaćina ekipe koja nastupa u MLS ligi Čikago Fajer 1:0. Jedini gol došao je posle odlične akcije, koju je nakon odličnog centaršuta sa leve strane završio Trifunović izvanrednim skokom i pogotkom glavom.

Crveno-beli su imali priliku da ubedljivije dobiju utakmicu, ali je NIkolić u 81.minutu sa 11 metara pogodio prečku, a u 86.minutu crveno-beli su pogodili stativu.

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su (pred borjnim navijačima crveno-belih) u sastavu:

Crvena zvezda: Bajković - Mikić, Vilotić, Djordjević, Reljić - Jeremić, Savio, Nikolić, Trifunović - Perović, Subašić.
Legia: Maknovski - RzeŸniczak, Wawrzyniak, Kumbev, Kie³bowicz - Kosecki, Giza, Jarzêbowski, Rybus - Iwañski - Grzelak.

Oba tima završila su utakmicu sa po 10 fudbalera, pošto su isključeni Bajković i Kumbev.