Nedelja, 16.05.2010.

19:02

JSL: Napredak ispao

Odigrano je sedam mečeva poslednjeg, 30. kola Jelen Superlige, a iz lige je, pored Mladog radnika, ispao i kruševački Napredak.

Kruševljani su u poslednjem kolu doživeli debakl protiv Vojvodine u Novom Sadu (7:0), Čukarički je pobedio Borac na svom terenu sa 1:0, a Hajduk i Javor odigrali su 1:1.

U ostalim mečevima odigranim u nedelju popodne Crvena zvezda je pobedila Spartak u Subotici sa 1:0, BSK je na Karaburmi pobedio OFK Beograd sa 1:0, a sigurni na svom terenu bili su i Rad i Jagodina.

’Građevinari’ su pobedili Metalac rezultatom 3:0, a Jagodinci Smederevo sa 2:0. U poslednjoj utakmici sezone Partizan je pobedio Mladi radnik sa ubedljivih 6:0, i tako na najbolji način proslavio osvajanje 22. titule prvaka.

„Crno-beli“ će sledeće sezone igrati kvalifikacije za Ligu šampiona, dok će Crvena zvezda, OFK Beograd i Spartak pokušati da se domognu Lige Evrope.

Četiri gola za Vojvodinu protiv Napretka postigao je Dragan Mrđa, koji je sa ukupno 22 pogotka ove sezone najbolji strelac lige. Dvostruki strelac u duelu sa Napretkom bio je 19-godišnji Aleksandar Katai, a protivničku mrežu zatresao je i Ognjen Mudrinski. Posao Vojvodini, koja nije imala velikog rezultatskog motiva za susret sa Napretkom, olakšalo je i isključenje fudbalera Napretka Danijela Gašića u 28. minutu.

Poraz Napretka skinuo je pritisak sa tri preostala tima kojima je pretilo ispadanje u niži rang takmičenja: Čukaričkog, Hajduka i BSK-a. BSK i Čukarički su, ipak, ostvarili pobede i to sa 1:0.

Čukarički je na Banovom Brdu golom Nikole Trajkovića, najboljeg igrača prvenstva u sezoni 2004/2005, savladao Borac. BSK je do pobede u duelu sa OFK Beogradom, koji su oba tima završila sa po 10 igrača na terenu, stigao pogotkom Vladimira Krstića u šestom minutu.

Hajduk je u Kuli imao vođstvo od 1:0, ali je njegov duel sa Javorom završen bez pobednika 1:1. Drugoplasirana Crvena zvezda je u Subotici savladala Spartak sa 1:0. Pobednički gol postigao je već u devetom minutu Dejan Lekić, koji je iskoristio loše ispucavanje golmana Spartaka Milana Jovanića i postigao svoj 12. prvenstveni gol, što ga čini najboljim strelcom Zvezde.

Jagodina je u rezultatski nebitnom meču pobedila Smederevo sa 2:0, dok je Rad bio još ubedljiviji na meču sa Metalcom 3:0. Strelac je bio i Andrija Kaluđerović, 22-godišnji napadač Rada koji je ove sezone postigao 17 golova u Super ligi.