Sreda, 05.05.2010.

23:01

Titula Marseju, gol Kežmana

Fudbaleri Olimpik Marseja pobedili su Ren sa 3:1 (1:1) u 36. kolu čime su osvojili prvu titulu u Francuskoj još od 1992. godine.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Dva kola pre kraja Lige 1 Marsej ima osam bodova više od drugoplasiranog Lila i trećeg Oksera koji je izgubio od Liona 2:1. PSŽ je u rezultatski nevažnom meču igrao 2:2 sa Valensijenom, iako je u 90. minutu Mateja Kežman postigao vodeći gol. Sada već bivši šampion Bordo igrao je samo 1:1 u Nici pa će teško izboriti plasman u Ligu Evrope.

Lans i Grenobl su igrali 1:1, Nenad Kovačević igrao je za domaći tim do 46. minuta, dok je Dejan Milovanović meč posmatrao sa klupe. Monpelje slavio u Sošou 1:0 za koji Ivan Stevanović nije bio ni na klupi i zadržao pet mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope. Nansi je bio bolji od Le Mana sa 3.2, a Sent Etijen je pobedio u Bulonju 1:0. Bulonj, Grenobl i Le Man će od sledeće sezone igrati u drugoj ligi.

U meču u kojem je rezervista Kežman konačno postigao gol, Milan Biševac odigrao je svih 90 minuta za goste.

Ovo je drugi trofej Marseja u sezoni jer je u finalu Liga kupa bio bolji od Bordoa sa 3:1.