Nedelja, 25.04.2010.

15:53

Minimalac Zvezde u Kuli

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Hajduk u Kuli rezultatom 1:0, u pretposlednjoj utakmici 26. kola Jelen Superlige.

Pobedu ekipi Ratka Dostanića po očajnom terenu doneo je fudbaler Kuljana Filip Kasalica koji je u 23. minutu loše odreagovao posle centaršuta Vladimira Bogdanovića i savladao svog golmana. 'Crveno-beli' su se ovim trijumfom ponovo primakli vodećem Partizanu na bod minusa, pa će novi prvak Srbije biti verovatno odlučen u 'večitom derbiju'. U poslednjem meču kola Čukarički i Smederevo odigrali su bez golova.

Rukovodstvo Crvene zvezde je na stadion u Kuli ušlo 20-ak minuta posle početka utakmice, tek kada je poslednji navijač ušao na stadion. Predsednik Vladan Lukić je direktno pregovarao sa vrhom policije, i svi navijači su pušteni bez karte. Pre toga, finansijer Kuljana Nikola Džomba je odbio zahtev Zvezde da kupi karte za oko dve hiljade navijača koji su bili pred stadionom. Na kraju su svi završili na severnoj tribini – i navijači i Uprava kluba.

Finansijer Hajduka Nikola Džomba tražio je u petak da se utakmica Hajduk - Crvena zvezda igra bez prisustva publike, pošto organizator ne može da garantuje bezbednost posetiocima. Džomba je istog dana suspendovan na šest meseci. On je posle toga rekao da će cene ulaznica za gostujuće navijače biti 10.000 dinara, da bi u subotu bilo saopšteno da je Džomba kupio svih 300 karata za gostujuće navijače i pocepao ih.

Zvezda je u prvom poluvremenu pored gola propustila još dve veoma dobre prilike za gol, dok je domaćin najbliži pogotku bio kada je nakon centaršuta sa leve strane i greške golmana Stamenkovića, jedan fudbaler Hajduka iz očigledne ofsajd pozicije postigao gol koji je poništen.

U drugih 45 minuta konkretniji su bili gosti koji su preko Komazeca propustili dve odlične šanse da izjednače. Očajan teren nije dozvoljavao ni Hajduku ni Zvezdi da pokažu više, a najbolju priliku za ‘crveno-bele’ u drugom delu propustio je Lekić koji je odličnim udarcem levom nogom sa oko 25 metara pogodio prečku Hajdukovog gola.

Zvezda je meč završila bez trenera Ratka Dostanića i njegovog pomoćnika Aleksandra Kristića koji su isključeni zbog prigovora glavnom sudiji.

Partizan 26 20 6 0 51:14 66
Crvena zvezda 26 21 2 3 47:13 65
OFK Beograd 26 14 4 8 36:28 46
Spartak 26 13 6 7 31:22 45
Vojvodina 26 12 4 10 41:26 40
Jagodina 26 10 6 10 32:30 36
Javor 26 8 11 7 19:19 35
Metalac 26 10 4 12 21:30 34