Subota, 17.04.2010.

22:08

Barsi samo bod u gradskom derbiju

Fudbaleri Espanjola i Barselone odigrali su nerešeno bez golova u gradskom derbiju u okviru 33. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Barsa je od 62. minuta igrala sa desetoricom jer je isključen Dani Alveš, ali domaći to nisu iskoristili, pa je ostalo 0:0. U prvom meču dana Sevilja je načinila krupan korak ka plasmanu u Ligu šampiona pobedom nad Sportingom iz Hihona sa 3:0, dok je u poslednjem Viljareal slavio sa 2:1 protiv madridskog Atletika.

Ni pre isključenja Alveša Barsa nije dominirala terenom, igrači Espanjola bili su odlično postavljeni i, sa izuzetkom jednog pokušaja Maksvela, nisu dozvolili gostima da ugroze gol Kamenog.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Osvaldo u završnici poluvremena, kada je šutirao posle centaršuta Luisa Garsije, ali golman Viktor Valdes je briljantno reagovao i odbio loptu do stative.

Mesi je imao polušansu, Kameni je odbranio, a nedugo zatim došlo je do isključenja Alveša – Brazilac je u kontri sa leđa povukao Hosea Kaljeha, a sudija mu je pokazao drugi žuti i crveni karton.

Espanjol je bio zadovoljan rezultatom i nije srljao u napad, a Barsa nikako nije uspevala da dođe do prepoznatljive igre i stvori neku šansu, pa je meč završen bez golova.

Sevilja je na svom terenu od samog početka jasno stavila do znanja Sportingu da želi pobedu i već posle osam minuta povela je golom Fredija Kanutea. Luis Fabijano obezbedio je trijumf Andaližanima golom u 53. minutu, a konačnih 3:0 postavio je Kala u 80. minutu.

Ivica Dragutinović je odigrao ceo meč za Sevilju, dok je Milan Smiljanić igrao do 81. minuta za ekipu iz Hihona i zaradio je žuti karton.

U poslednjem meču dana Viljareal je na svom terenu savladao Atletiko sa 2:1. Golove za pobednički tim postigli su Dijego Godin i Đuzepe Rosi u prvom poluvremenu, dok je utešni pogodak za Atletiko dao Aguero u 64. minutu.