Subota, 17.04.2010.

20:44

Totenhemu londonski derbi

Fudbaleri Totenhema pobedili su Čelsi sa 2:1 u 35. kolu Premijer lige, i tako učinili dramatičnim finiš sezone.

Tri kola pre kraja Čelsi ima bod više od Mančester junajteda koji je u subotu pobedio Mančester siti u gostima sa 1:0. U ostalim subotnjim duelima pobede su zabeležili Everton, Bolton i Sandrlend, a dve utakmice završene su bez golova.

Nakon pobede nad Mančester junajtedom na Old Trafordu i posebno nakon remija Junajteda u Blekburnu, činilo se da će Čelsi bez većih problema doći do titule, ali sada se situacija potpuno promenila. ’Plavci’ do kraja šampionata imaju znatno teži raspored od ekipe Aleksa Fergusona, i do kraja prvenstva biće izuzetno neizvesno.

U duelu na Vajt Hart Lejnu Totenhem je bio bolji tim tokom 90 minuta i na kraju je zasluženo slavio, iako dosuđen penal za Totenhem čini se nije postojao. Siguran izvođeč u 15. minutu bio je Džermejn Defo, i domaćin je poveo.

U nastavku prvog dela Čelsi je propustio nekoliko odličnih prilika za izjednačenje, i kažnjen je u pretposlednjem minutu prvog dela kada je sjajni Garet Bejl odlično prošao po levoj strani, zalomio u kazneni prostor i desnom nogom savladao Čeha za 2:0.

U drugom delu Ančeloti je izvršio sve izmene, ponovo je zaigrao Ivanović, ali ni to nije pomoglo Čelsiju da stigne barem do boda. Situaciju je gostima znatno otežao kapiten Džon Teri koji je u 67. minutu zbog faula nad Bejlom zaradio crveni karton.

Totenhem je do kraja lako mogao da psotigne još neki gol, ali je u poslednja tri minuta morao da strahuje, jer je Lampard posle centaršuta Ivanovića postigao gol nade za ’plavce’. Do kraja je ipak ostalo 2:1, pa će Čelsi u nastavku morati da pobedi u svim mečevima kako bi došao do titule.

Veoma važnu pobedu u borbi za plasman u Ligu Evrope ostvario je Everton koji je pobedio Blekburn u gostima sa 3:2. Golove za tim Dejvida Mojesa postigli su Arteta, Jakubu i Kejhil, dok su strelci za domaćina bili Nzonzi i Roberts.