Utorak, 13.04.2010.

23:09

Gol Anelke za +4 Čelsija

Fudbaleri Čelsija pobedili su Bolton sa 1:0 kod kuće u 34. kolu Premijer lige i sada imaju četiri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Mančester Junajted.

Izvor: SO

Autor: SO

Gol odluke postigao je Nikolas Anelka u 44. minutu posle asistencije Drogbe. ’Plavci’ su tokom većeg dela meča bili bolji i stvorili su više šansi, ali su gosti u dva navrata verovatno oštećeni za penal posle igranja rukom Drogbe i Terija u prvih 15-ak minuta drugog polvremena. Branislav Ivanović nije bio u sastavu, verovatno zbog povrede kolena.

Meč se igrao u utorak jer je Čelsi za vikend igrao polufinala FA kupa (pobeda nad Aston vilom 3:0) i bilo je evidentno da ’Plavci’ ne igraju na svom uobičajenom nivou.

U prvom poluvremenu domaći tim je bio bolji, ali bez izrazitih šansi. Drogba je iz slobodnog udarca šutirao pravo u Jaskalainena, a u jednom navratu Kalu posle odbitka nije stigao da reaguje na vreme i preusmeri loptu u gol.

Ipak, Čelsi ipak stiže do vođstva u završnici poluvremena – Drogba i Anelka zamenili su uloge, napadač iz Obale Slonovače je sa desne strane idealno centrirao za Francuza, a Anelka se samo ’poklonio’ i prekino golgesterski post od deset utakmica.

Drugo poluvreme bilo je dinamičnije – prva sumnjiva situacija dogodila se kada je Drogba u skoku u šesnaestercu, činilo se, igrao rukom, ali sudija Li Probert nije dosudio penal.

Kalu je promašio stopostotnu šansu jer je šutirao pravo u Jaskalainena, a u 62. minutu svi sa klupe Boltona energično su tražili jedanaesterac nakon što je lopta pogodila ruku Terija posle centaršuta Lija. Činilo se da je kapiten ’Plavaca’ krenuo napravio pokret rukom ka lopti, a ona ga je pogodila tik ispod ramena.

Do kraja meča vladala je napeta atmosfera jer tim Karla Ančelotija nikako nije uspevao da postigne gol i reši sve dileme u vezi sa pobednikom.

Ulaskom Kola i Malude igra se poboljšala, prevashodno su domaći dobili na prodornosti, a do kraja meča propustili su nekoliko prilika, a najbliži pogotku bili su nakon što je Lampard pogodio stativu.

Osim pokušaja rezerviste Klasnića, Bolton nije imao šansi za izjednačenje, pa je, posle dva trijumfa od 4:0, Čelsi i treći put ove sezone dobio Bolton.