Nedelja, 11.04.2010.

16:05

JSL: Dva remija i trijumf Rada

U nedelju su odigrana preostala tri meča 23. kola Jelen Superlige. Dve utakmice završene su bez pobednika, a Rad je na Banjici pobedio Čukarički sa 2:0.

Fudbaleri Jagodine i Partizana remizirali su bez golova, remi je viđen i na Karaburmi gde su igrali OFK Beograd i Vojvodina, bilo je 2:2, dok je Rad na svom terenu pobedio Čukarički sa 2:0.

Jagodina i Partizan odigrali su meč sa dosta šansi, ali je na kraju ostalo 0:0. Partizan je u poslednjih 15-ak minuta propustio dve odlične prilike da dođe izuzetno važne pobede u borbi za titulu. Prvo je reprezentativac Radosav Petrović pogodio stativu, da bi rezervista Vašington u samom finišu iz odlične pozicije glavom šutirao pored gola. Nakon ovog remija ekipa Gorana Stevanovića za prvoplasiranom Crvenom zvezdom zaostaje četiri boda.

Za razliku od meča u Jagodini, na Karaburmi su u duelu OFK Beograda i Vojvodine viđeni golovi. Gosti iz Novog Sada poveli su u 26. minutu golom Tadića, ali je na poluvremenu prednost imao tim Dejana Đurđevića. Već u 31. minutu izjednačio je Abubakar Umaru, a dva minuta kasnije Sinđić je doneo prednost domaćinu. Konačnih 2:2 postavio je Mudrinski šest minuta pre kraja utakmice. Vojvodina je sada peta na tabeli sa 34 boda, dok je OFK Beograd četvrti sa tri boda više.

U duelu Rada i Čukaričkog, tim sa Banjice je zabeležio izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak protiv već prežaljenih ’brđana’. Rad je poveo u 74. minutu golom Vladimira Jovančića, a pobedu je overio najbolji strelac lige Andrija Kaluđerović pet minuta pre kraja utakmice. Rad sada ima 25 bodova i 11. je na tabeli, dok je Čukarički poslednji sa 18 bodova.