Ponedeljak, 29.03.2010.

23:58

Primera: Goleada u Bilbau

U poslednjem meču 29. kola Primere, Atletik Bilbao je na svom stadionu sa 4:3 pobedio ekipu Rasinga iz Santandera.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Dvostruki strelac za Baskijce bio je Fernando Ljorente, u 13. i 78. minutu iz penala, dok su golove postigli još Tokuero u 17. i Laskurain u 88. minutu. Čite je postigao prvi gol za Rasing u 41. minutu, a drugi i treći je delo Bolanda (81. i 90). U međuvremenu je Oriol dobio crveni karton.

Posle ove pobede Atletik je izbio na peto mesto na tabeli sa 45 bodova, dok je Rasing peti od dna sa 31. Tim iz Santandera ima šest bodova više od Tenerifa koji su u zoni ispadanja.

Posle odigranih utakmica 29. kola, Real i Barselona su i dalje izjednačeni na vrhu tabele sa po 64 boda, s tim što 'kraljevski klub' ima bolju gol razliku.