Subota, 13.03.2010.

18:16

Čelsi na vrhu, Bentner heroj

Didije Drogba postigao je dva gola u pobedi Čelsija nad Vest Hemom 4:1, posle koje su ’Plavci’ ponovo zaposeli čelo tabele.

U ostalim subotnjim mečevima 30. kola Premijer lige Totenhem je savladao Belkburn 3:1, Bolton je deklasirao Vigan sa 4:0, a Vulverhempton je dobio Barnli u gostima sa 2:1. Birmingem i Everton su odigrali nerešeno 2:2, a meč Stouka i Aston vile završen je bez golova. U poslednjem meču dana Arsenal je u gostima dobio Hal 2:1, a gol odluke dao je Niklas Bentner u trećem minutu nadoknade.

Čelsi je furioznom igrom u drugom poluvremenu savladao Vest Hem i napravio dobru uvertiru pred revanš osmine finala Lige šampiona sa Interom. ’Plavci’ su poveli u 16. minutu, kada je Aleks sjajno skočio posle centaršuta Malude i zakucao loptu u gol. Ipak, ’čekićari’ su do poluvremena izjednačili odličnim udarcem Skota Parkera sa ivice šesnaesterca.

U drugom delu igre tim Karla Ančelotija bio je nadmoćan i takvo stanje na terenu krunisano je sa tri pogotka u mreži Grin. Džon Teri je ’izletom’ u napad osvojio mnogo prostora i ostavio samog Maludu na levoj strani, a posle idealnog centaršuta Francuza Drogba se samo poklonio i glavom dao gol.

Sjajnu partiju Maluda je naplatio u 77. minutu, kada je u kontri preciznim šutem u donji desni ugao sa ivice kaznenog prostora obezbedio svom timu tri boda. Trijumf je u finišu potvrdio Drogba natrčavši na loptu posle šuta Lamparda i odbrane Grin.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je 80 minuta za Čelsi.

Bolton je razbio Vigan sa 4:0 i sve je dalje od opasne zone, dok je tim sa JJB stadiona u nešto lošijoj situaciji.

Aston vila je u meču siromašnom prilikama za gol odigrala bez golova na gostovanju Stouku i tako se prilično udaljila iz borbe za plasman u Ligu šampiona, a neizvestan je i prolaz u Ligu Evrope.

Za razliku od Vile, Totenhem je na krilima preporođenog Pavljučenka zabeležio novu pobedu, a žrtva je bio Blekburn. Seriju golova na Vajt Hart Lejnu otvorio je Džermejn Defo u 45. minutu – Kranjčar je izveo korner, Ćorluka je poslao loptu na drugu stativu, a reprezentativac Engleske bio je spreman i zatresao je mrežu.

Deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo je potrebno ’Pevcima’ da dupliraju vođstvo – Modrić je odlično povukao kontru, Defo je dodao za Pavljučenka, snažni udarac Rusa išao je direktno u golmana Džejsona Brauna, ali on je loše reagovao i lopta je završila u golu. Braun je u 26. minutu zamenio povređenog Pola Robinsona.

Posle kornera Pederesna Kristofer Samba je iskoristio bespotrebno istrčavanje golmana Gomesa i smanjio zaostatak, ali je Roman Pavljučenko u 85. minutu postavio konačnih 3:1 i održao Tot’ham u borbi za plasman u LŠ:

Nenad Milijaš presedeo je ceo meč na klupi Vulverhemptona, a ’Vukovi’ su u meču sa Barnlijem, direktnim konkurentom u borbi za opstanak, slavili sa 2:1.

Arsenal je bolje počeo meč u Halu i u 14. minutu je Andrej Aršavin prošao dvojicu protivničkih igrača i doveo 'tobdžije' u vođstvo. U 28. minutu Sol Kembel je u svom kaznenom prostoru napravio prekršaj nad Janom Venegorom of HAselinkom (mada se čini da je u pitanju bio ofsajd), a siguran izvođač penala bio je DŽimi Bulard.

Domaća ekipa od 45. minuta igrala je bez Džzordža Boatenga koji je dobio crveni karton zbog prekršaja nad Bakarijem Sanjom.

U poslednjim trenucima meča Niklas Bendtner iskoristio je lošu intervenciju golmana Boa Majhila i poslao loptu u mrežu. Tako je Danac nastavio golgetersku seriju, nakon što je Portu dao tri gola.