Subota, 13.03.2010.

17:47

BL: Roben ponovo spasao Bajern

U subotnjim mečevima 26. kola nemačke Bundeslige pobede su ostvarili Bajern, Volfsburg, Borusija Dortmund i Hanover, Nirnberg i Majnc.

Bajern je ponvovo preuzeo lidersku poziciju pobedom nad Frajburgom od 2:1. Branilac titule Volfsburg je u Menhengladbahu deklasirao Borusiju 4:0, Hanover je kod kuće dobio Ajntraht sa 2:1, a istim rezultatom Nirnberg je savladao Hertu i tako sveo šanse Berlinaca za opstanak na minimum.

Borusija Dormund bila je ubedljiva na strani protiv Bohuma 4:1, Majnc je sa 1:0 pobedio Keln, a od 18.30h sastaju se Bajern i Frajburg.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta u pobedi Dortmunda u Bohumu. Nekadašnji ’milioneri’ rešili su pitanje pobednika posle pola sata igre – vodeći gol postigao je Sebastijan Kel, momak koji nikada do kraja nije ispunio velika očekivanja nemačke javnosti, a na 2:0 povisio je Mohamed Zidan.

Holtbi je smanjio u 53. minutu, ali je Lukas Barios sa dva pogotka u intervalu od 74. do 77. minuta doneo Borusiji 13. ligašku pobedu. Srpski fudbaler Miloš Marić igrao je za domaće do 33. minuta, kada je isključen jer je, nakon što ga je Blaščikovski povukao za dres, Poljaku uzvratio udarcima i po licu i po nogama.

Nirnberg je verovatno poslao Hertu u Cvajtu, pošto je sa 2:1 slavio u Berlinu. Domaći su poveli golom Teofanisa Gekasa, izjednačio je Bunjaku, a dželat Herte bio je Grk Angelos Haristeas u 90. minutu na asistenciju Gundogana. Gojko Kačar igrao je za poraženi tim od 67. minuta, dok je Nemanja Pejčinović proveo ceo meč na klupi.

Ni Zoran Tošić nije imao više uspeha sa svojim Kelnom, koji je izgubio od Majnca sa 1:0, a bivši fudbaler Partizana igrao je od 62. minuta za ’jarčeve’.

Dva gola postigao je Edin Džeko, a po jedan Misimović i Gentner u ubedljivoj pobedi Volfsburga nad Menhengladbahom. Treba istaći i ulogu golmana Marvina Hica, koji je imao osam odbrana i osujetio sve pokušaje domaćeg tima.

Bajern je ponovo, kao i protiv Fjorentine, odigrao dosta slabo, ali je na kraju trijumfovao. Gosti iz Frajburga vodili su na poluvremenu golom Makijadija, preokret je usledio u samom finišu, a oba gola postigao je Arijen Roben. Holanđanin je prvo u 76. minutu izjednačio, da bi sedam minuta pre kraja sa penala doneo svom timu trijumf.