Subota, 06.03.2010.

17:38

Kiks Bajerna, preokret 'vukova'

Fudbaleri Šalkea i Volfsburga zabeležili su ubedljive pobede u 25. kolu Bindeslige, dok je lider Bajern igrao samo 1:1 u Kelnu.

Aktuelni šampion Volfsburg je nastavio seriju pobeda deklasiravši Bohum 4:1 iako je do 60. minuta gubio 1:0. Šalke je lako razbio Ajntraht u Frankfurtu 4:1, dok pobednika nije bilo u derbiju između Verdera i Štutgarta (2:2) u Bremenu. HSV je minimalnim rezultatom porazio Hertu, dok je Hanover tri velika boda u borbi za opstanak osvojio u Frajburgu (2:1).

U nedelju igraju Nirnberg – Bajern i Hofenhajm – Majnc.

Lider Bajern propustio je šansu da se učvrsti na prvom mestu sa pet bodova prednosti u odnosu na Bajer jer je igrao samo 1:1 u Kelnu protiv tima koji se bori za opstanak. Najsrećniji ovim rezultatom bio je verovatno Lukas Podolski strelac vodećeg gola za Keln u 32. minut. Podolski je do prošle sezone igrao upravo za Bavarce, ali je bio 'tehnološki višak' pa je morao da napusti Minhen. 'Jarčevi' ipak nisu uspeli da osvoje sva tri boda protiv Bajerna koji je u 58. minut uspeo da izjednači preko Bastijana Švajnštajgera. U 90. minutu Podolski je napustio igru, a umesto njega ušao je srpski reprezentativac Zoran Tošić.

U derbiju kola u Bremenu Štutgart je ponovo pokazao da je u velikoj formi, ali ipak nije uspeo da zabeleži pobedu iako je do 75. minuta imao dva gola prednosti protiv Verdera. Pavel Pogrebnjak je na asistenciju Aleksandra Hleba doneo 'švabama' vođstvo u 15. minutu utakmice, a tri minute pre poluvremena duplirao ju je Sami Kedira koji je na dodavanje Tima Gebharta glavom savladao Vizea. Domaći tim je u nastavku meča kontrolisao igru, a 15 minuta pre kraja konačno je uspeo da probije odbranu gostiju. U 75. minut Hugo Almeida je smanjio rezultat na 2:1 i najavio uzbudljivu završnicu. Domaći navijači nisu dugo čekali na izjednačenje. U 81. minutu kapiten tima Torsten Frings bio je precizan sa 11 metara i tako doneo vredan bod svojoj ekipi. Zdravko Kuzmanović je i ovaj meč počeo sa klupe, a u 79. minutu zanenio je Kakaua koji na ovom meču prekinuo svoj sjajni golgeterski niz.

Samo jedan gol viđen je u Hamburgu gde je gostovala Herta. Pogodak Marsela Jansena bio je dovoljan za osvajanje tri boda domaćeg HSV-a. Novim porazom Herta se dodatno 'učvrstila' na poslednjem mestu na tabeli je njen glavni rival za opstanak Hanover zabeležio važnu pobedu u Frajburgu. Gojko Kačar odigrao je poslednjih sedam minuta meča u Hamburgu, dok Nemanja Pejčinović nije bio među 18 igrača koji su konkurisali za meč.

Bohum je gostovao u Volfsburgu kod zahuktalog šampiona. 'Vukovi' su bili ubedljivi u poslednja dva meča ali im ove subote nije sve krenulo po planu jer su gosti u 28. minutu poveli preko Frejera. U nastavku meča Lorenc-Ganter Kostner do 46. minuta pravi čak dve izmene, uvodi Hasebea i Martinsa i kreće na sve ili ništa. Igrači nemačkog šampiona su dominirali na terenu, a ta dominacija isplatila se tek u 60. minutu kada je Edin Džeko na asistenciju Marsela Šafera uspeo da savlada Hervagena. Ovaj gol potpuno je prelomio meč jer su igraču Volfzburga u poslednjih 15 minuta postigli još tri gola maksimalno iskoristivši sve šanse koje su im se ukazale. U 75. minut gol je postigao Obafemi Martins, četiri minute kasnije Džeko je ponovo bio strelac, a u poslednjim trenucima meča upisao se i Santana. Volfsburg je postigao četiri pogotka iz šest šuteva u okvir gola protivnika.

U poslednjem meču kola duel dve Borusije ubedljivo je pripao domaćoj iz Dortmunda u čijim redovima je briljirao Egipćanin Mohamed Zidan. Igrač koji je pre nekoliko dana postigao gol Engleskoj na 'Vembliju' protiv tima iz Menhengladbaha je asistirao Groskrojcu za vođstvo 'milionera' u prvom poluvremenu, a onda sa dva gola dokrajčio rivala u nastavku. Neven Subotić bio je standardan u odbrani tima iz Dortmunda.

Bajern je i dalje prvi na tabeli sa 53 boda, a na drugo mesto sa 51 bodom probio se Šalke. Treći je Bajer ima tri manje od Bavaraca, ali koji u nedelju gostuje Nirnbergu. Četvrti Hamburg sa tek 43 osvojena boda. Na dnu tabele je i dalje berlinska Herta sa samo 15 bodova.