Subota, 27.02.2010.

18:01

PL: Belami i Teves razneli Čelsi

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Čelsi sa 4:2 u 28. kolu Premijer lige i tako su naneli 'Plavcima' prvi ovosezonski poraz na Stamford bridžu.

Portsmut je, iako u stečaju, savladao Barnli u gostima sa 2:1 i zadržao kakve-takve šanse za opstanak u ligi. Birmingem je na svom terenu dobio Vigan sa 1:0, a identičnim rezultatom Bolton je pobedio Vulverhempton. Arsenal je sa dva gola u samom finišu pobedio Stouk (3:1).

U derbiju kola Siti je na krilima Tevesa i Belamija došao do trijumfa nad Čelsijem, drugim u sezoni, a meč je obeležio i Vejn Bridž odbivši da pruži ruku Džonu Teriju na početku meča zbog skorašnje afere.

'Plavci' su prvi poveli, u 41. minutu strelac je bio Frank Lampard na asistenciju Džoa Kola. Ipak, Karlos Teves je u završnici poluvremena izjednačio, a preokret je kompletirao Kreg Belami sjajnim udarcem u dalji ugao gola Ilarija.

Potom je zbog faula nad Barijem isključen Beleti u 76. minutu, a nedugo zatim i Balak, pa je Belami iskoristio brojne rupe u odbrani Čelsija i posle dodavanj Rajt-Filipsa obezbedio trijumf svog tima.

U finišu je Teves dao četvrti gol za 'Građane', koji od 2000. do danas nije dao gol na Stamford bridžu, a Lampard je ublažio bruku sa penala. Branislav Ivanović odigrao je celu utakmicu za domaći tim.

Džejms Mekfaden je sa penala u 45. minutu postigao jedini gol na meču Birmingem – Vigan i doneo je domaćima 11. ligaški trijumf, a Vladimir Stojković bio je na klupi Vigana. Zet Najt je doneo pobedu Boltonu protiv Vulverhemptona, a Nenad Milijaš je takođe bio na klupi za rezerve.

U poslednjem meču dana Arsenal je slavio protiv Stouka u gostima, iako je domaći tim poveo golom Danija Pua u osmom minutu. Izjednačio je Niklas Bentner u 32., da bi u samoj završnici 'tobdžije' osigurale pobedu - prvo je Sesk Fabregas sigurno realizovao jedanaesterac nakon igranja rukom u kazenom prostoru, a nedugo zatim Španac je asistirao Tomasu Vermelenu za potvrdu nove pobede.